Торік Міністерство охорони здоров’я України скоординувало постачання 3650 нових генераторів у медичні заклади країни завдяки співпраці з міжнародними партнерами та благодійниками.
Про це повідомляє МОЗ, передає УНН.
Деталі
Однією з умов для контрактування із НСЗУ є наявність у лікарнях зі стаціонарними відділеннями щонайменше одного генератора.
Наразі медзаклади мають 11 820 генераторів. Особлива увага приділяється забезпеченню автономності 636 лікарень, які входять до спроможної мережі.
297 – є повністю автономними – вони мають власні котельні, свердловини та генератори;
561 – має резервне джерело теплопостачання (котельнею);
376 – мають власні свердловини.
636 – забезпечені генераторами.
Для підтримки зв’язку з електронною системою охорони здоров’я під час збоїв електропостачання в деяких лікарнях встановлені станції супутникового інтернету.
Як користуватись генератором безпечно: рятувальники дали поради02.12.24, 15:57
Наразі в медзакладах працює 1185 станцій Starlink, що забезпечують стабільну комунікацію в умовах відключень.
Особлива увага приділяється екологічним та альтернативним джерелам енергії. Більше 90 медичних установ вже мають сонячні панелі з акумуляторами для зберігання енергії. У 193 заклади було поставлено 1295 акумуляторів Tesla для збереження енергії, що отримується від сонячних панелей.
Нові послуги у пакеті первинної медичної допомоги з 2025 року: що змінилося01.01.25, 09:01
Цьогоріч в Україну надійшли 5876 сонячних панелей від ВБФ "Промінь надії".
Наразі триває процес монтажу у 18 медзакладах.
У межах проєкту МОЗ та Світового банку та "Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя" (HEAL) у 130 обʼєктах первинної меддопомоги триває встановлення фотовольтаїчних електростанцій, які складаються із сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей