Сьогодні Рада ЄС уперше в історії ухвалила рішення про запровадження обмежувальних заходів щодо 16 фізичних і трьох юридичних осіб, відповідальних за дестабілізуючі дії росії за кордоном. Про це у понеділок, 16 грудня повідомила пресслужба Ради ЄС, передає УНН.
Деталі
Зазначається, що санкції запроваджені у відповідь на "зловмисні дії росії та її неповагу до міжнародного порядку, заснованого на правилах, і міжнародного права".
У підсанкційному списку, зокрема, підрозділ ГРУ 29155 - таємний підрозділ російської військової розвідки, відомий своєю участю в убивствах іноземних громадян, вибухах і кібератака по всій Європі.
Рада ЄС вирішила занести до списку мережу Groupe Panafricain pour le Commerce et l'Investissement, яку ЄС вважає дезінформаційною, що здійснює проросійські таємні операції впливу, зокрема в Центральноафриканській Республіці та Буркіна-Фасо, та її засновника Харуну Дуамбу.
Крім того, під санкції потрапили інформаційне агентство "Африканська ініціатива", яке, як вказали в Раді ЄС, займається розповсюдженням російської пропаганди і дезінформації на африканському континенті, його головний редактор і співробітник фсб росії, який брав участь у координації дезінформаційних кампаній як у Європі, так і в Африці, Артем Курєєв. Також у списку високопоставлений військовий ГРУ, який узяв на себе керівництво діяльністю групи Вагнера в Африці після смерті Євгена Пригожина.
Також запроваджені санкції проти кампанії "Двійник" - очолюваної росією кампанії цифрової дезінформації, спрямованої, як вказали в Раді ЄС, на маніпулювання інформацією та розповсюдження дезінформації на підтримку агресивної війни росії проти України і направленої проти країн-членів ЄС, США й України, - стосовно Софії Захарової, начальника департаменту Управління президента російської федерації з розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та інфраструктури зв'язку, та Миколи Тупікіна, керівника і засновника ГК "Структура".
Санкції також введені проти Володимира Сергієнка, колишнього парламентського помічника депутата німецького Бундестагу Ойгена Шмідта, який, за даними Ради ЄС, був у змові зі співробітниками російської розвідки, і російського підприємця Віса Мізаєва та його ділового партнера й дружини, які зіграли ключову роль в операції російської розвідки проти Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND), під час якої ФСБ передали суворо секретну інформацію.
Крім цього, обмежувальні заходи запроваджені проти осіб, які співпрацюють з урядом рф у Франції: російської урядової службовиці Олесі Милорадович та молдовського бізнесмена, який координував відправлення кількох молдовських громадян до Франції в жовтні 2023 року - Анатолія Призенко.
Підсанкційним особам заморозять активи, а громадянам і компаніям ЄС буде заборонено надавати їм кошти. Крім того, щодо фізичних осіб буде запроваджено заборону на поїздки, яка не дасть їм змоги в'їжджати або проїжджати транзитом через територію ЄС.
Доповнення
Глава МЗС Литви Кястутис Будрис запропонував міністрам країн-членів Європейського Союзу спільно звернутися до Європейської служби зовнішніх дій та Європейської комісії із закликом затвердити стратегію ЄС щодо протидії гібридним діям росії.