Європейські дипломати побоюються, що європейську військову допомогу Україні доведеться подвоїти, у випадку якщо обраний президент Америки Дональд Трамп припинить фінансування США, пише УНН з посиланням на The Guardian.
Деталі
Колишній глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель порекомендував кардинально змінити українське виробництво зброї протягом 2025 року, через те, що це найдешевший і найефективніший спосіб для України продовжувати боротьбу.
Однак, європейські чиновники впевнені, що Україна отримає позику розмірі 50 мільярдів доларів, що буде погашена за рахунок відсотків, отриманих із заморожених російських активів у розмірі 280 мільярдів доларів, про це оголосили країнами G7 ще в жовтні.
Від США очікується, що вони покриють 20 мільярдів доларів кредиту першим американським траншем, який буде виплачено до того, як новообраний президент Дональд Трамп вступить на посаду. Проте не зрозуміло, чи зможе він згодом законно вийти з угоди, намагаючись змусти Україну сісти за стіл переговорів. Тож в ЄС сказали, що вони можуть погодитися компенсувати більшу частину дефіциту.
Наразі від моменту російського вторгнення, Європа надала Україні допомогу розмірі 46 мільярдів євро, тоді як США приблизно 65 мільярдів євро. Це без врахування допомоги для фінансування боргу України.
До інавгурації Дональда Трампа, яка відбудеться в січні 2025 року, адміністрація Джо Байдена просуває пакети військової допомоги. Проте європейські дипломати побоюються, що якщо війна триватиме і у 2025 році, допомогу від Європи доведеться подвоїти.
Жосеп Боррель, вважає, що Захід все ще може допомогти зміцнити позиції України шляхом збільшення внутрішнього виробництва зброї.
"Якщо ви хочете підтримати військові зусилля України, дайте їм гроші на розвиток власного оборонно-промислового потенціалу", — сказав чиновник. "Це набагато ефективніше, ніж купувати зброю тут, у Європі та відправляти. Українські інженери показали неймовірну здатність швидко виготовляти те, що їм потрібно".
Також, Боррель попередив, що ведення радіоелектронної війни росією означає, що 80% 155-мм керованих артилерійських снарядів, які в основному постачаються США, забиваються. Тому Україні варто повернутися до використання дешевших і менш точних боєприпасів, які неможливо заблокувати.
Нагадаємо
Пентагон виділяє $725 млн військової допомоги Україні, включаючи три типи систем дистанційного мінування ADAM, MOPMS та Volcano. Також у пакеті допомоги дрони, ПЗРК та протитанкові ракети.