Ситуація з контролем над незаконним перетином кордонів України на межі з державами-членами ЄС та Молдовою, включаючи Придністров'я, покращується, адже з цього приводу ведеться робота між органами місцевих влад, прикордонників та правоохоронців. Про це "Суспільному" розповів міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, передає УНН.
За його словами, ця робота полягає саме у "технічному облаштуванні" кордонів, які мають загальну протяжність у близько 2 тисячі кілометрів.
"Технічно облаштувати кордон - це не просто поставити паркан, або сітку. Паркан можна перелізти, а сітку - перерізати. Тут ми говоримо про інтегрований контроль який має бути як мінімум до 2 кілометрів до державного кордону. Йдеться про дороги, яких там немає в потрібній кількості, камери відеоспостереження, які охоплюють від 5 до 10 кілометрів територій, аби прикордонники могли вчасно реагувати й запобігти можливому порушенню кордону", - пояснив голова МВС.
Клименко зауважив, що за поточний рік Нацполіція у співпраці з Державною прикордонною службою та СБУ "зупинила існування" 2500 груп, які займались організацією незаконного перетину кордону.
"Ми говоримо про злочинні групи, які, наприклад, раніше займалися контрабандою, а потім переключились на організацію нелегального перетину кордону. Наразі більшість із цих справ вже на судових розглядах, а частина — ще в розробці. Але ми значно зменшили кількість людей, які залучені до цього злочинного бізнесу", - сказав він.
Міністр визнав, що до схем із незаконного перетину кордону бувають залучені й самі правоохоронці, прикордонники, а також посадовці на місцях.
"Але якби не було такого відносно відкритого кордону, то будь-кому, хто може бути залучений до подібних злочинних схем було б дуже важко перевести людину через кордон", - констатував Клименко.
Нагадаємо
26 серпня президент Володимир Зеленський анонсував створення плану протидії колаборантам та незаконному перетину кордону.