В Україні у штаті територіальних центрів комплектування (ТЦК) 48 тисяч посад. А фактично там працюють 36 тисяч людей, серед яких 18,5 тисячі є обмежено придатними.
Про це речник Міноборони Дмитро Лазуткін розповів в ефірі Суспільного, передає УНН.
Він додав, що 3 тисячі працівників у ТЦК — жінки, а 18,5 тисячі є обмежено придатними. Багато в кого статус обмежено придатного набутий на полі бою, вони воювали на фронті.
Якщо будуть реорганізаційні заходи з ТЦК і СП, ми прокомунікуємо, коли буде інформація. Наразі ТЦК та СП продовжують перебувати в підпорядкуванні командування Сухопутних військ. Наша реальність
Він також акцентував, що під час війни треба працювати передусім з реальними обставинами.
Зараз дуже швидко розносяться погані новини, дуже багато російських ІПСО. Відштовхуймося зараз від того, що є на цей час. Ясна річ, усі сигнали вивчаються. Ніщо не залишається непоміченим
Додамо
У квітні цього року Президент Володимир Зеленський підписав закон № 10313 про забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист. Документ скасовує статус "обмежено придатний", відтепер є лише дві категорії "придатний" і "непридатний" до військової служби.
Доповнення
Нардепка Юлія Яцик, яка входить до тимчасово слідчої комісії із захисту прав військовослужбовців заявляла, що подано звіт, у якому пропонує розформувати ТЦК. За її словами, з чисельності сьогоднішньої кількості військовослужбовців ТЦК можна створити більш як 10 повноцінних бригад. У квітні цього року командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявляв, що більшість працівників ТЦК – це вчорашні воїни, якими усі захоплювались і пишались.