На запит Польщі Україна знову прийняла надлишки електроенергії, дефіциту не передбачається. Через обстріли були знеструмлення на Сумщині, Чернігівщині та Харківщині, проблеми з газопостачанням - у Сумській, Харківській та Миколаївській областях. Про це повідомили у понеділок у Міненерго, пише УНН.
Генерація
"Вчора на запит Польщі до енергосистеми України передавалась електроенергія - з 11:00 до 15:00 сумарною величиною 1200 МВт*год", - ідеться у повідомленні.
В аварійний короткостроковий ремонт, як вказано, виведено блок ТЕС, водночас після короткострокового ремонту підключено блок ТЕЦ. "Для покриття потреб споживачів задіяно резерви тепло- та гідрогенерації. Планується комерційний імпорт та експорт електроенергії", - зазначили у міністерстві.
"Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються", - повідомили у Міненерго.
Наслідки обстрілів
Через обстріл, як зазначається, відключались дві повітряні лінії 110 кВ на Сумщині, знеструмлювалися побутові споживачі і місцева ТЕЦ, яку оперативно заживлено. "Порушення в теплопостачанні не було. За дві години побутових споживачів заживлено. Також через численні пошкодження газопроводів та будинків відключено від постачання газу майже 1400 абонентів у прикордонному населеному пункті", - зазначили у відомстві.
Внаслідок обстрілів також, за повідомленням Міненерго, відключилася ПЛ-110 кВ на Харківщині, знеструмилась підстанція, яка живить побутових споживачів. Також ушкоджено системи газопостачання багатоквартирних будинків. Без постачання газу залишилось 150 абонентів.
Через бойові дії відключилась повітряна лінія на Чернігівщині, знеструмлено 370 споживачів у шести населених пунктах, додали у міністерстві.
У результаті ворожих атак, я вказано, пошкоджено підземний сталевий газопровід у Миколаївській області. Без газопостачання залишилось 16 абонентів.
Ситуація на ЗАЕС
"Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,52 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції", - вказали у Міненерго.
Імпорт та експорт
На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 5751 МВт-год. Також передбачається експорт – до 1645 МВт-год.