ukraina-mozhe-otrymuvaty-elektroenerhiiu-lyshe-8-14-hodyn-na-dobu-cherez-ataky-rf

Обмеження до 8-14 годин на день: нестача енергії залишається для України серйозною загрозою, з огляду на продовження російських атак - Рolitico

 • 79944 переглядiв

На тлі натиску повітряних атак окупантів, експерти попереджають про ймовірні сценарії проходження холодних місяців енергетичною системою України.

Пише УНН з посиланням на Рolitico.

Деталі

Різке похолодання та можливі нові руйнівні удари по енергетичній системі провокують ситуацію, відповідно до якої Україна може зіткнутися з відключеннями електроенергії впродовж значної частини доби. Відповідно оцінку поділяють незалежні експерти та союзники України, до яких влада звертається з проханням про швидку допомогу.

Лише наприкінці серпня зс рф випустили понад 200 ракет і безпілотників по об'єктах виробництва електроенергії країни; відповідно рф скоротила електрогенерувальні потужності України більше ніж на 9 гігават, повідомляє Геннадій Рябцев, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень України.

Експерт вважає, що Україна може стикнутися зі сценарієм "подачі електроенергії в промисловість і домогосподарства на 8-14 годин на день".

Олександр Харченко, керуючий директор Центру досліджень енергетичної промисловості та радник уряду України з питань енергетики у коментарі Рolitico зважує на небезпеку різкого похолодання або спроб рф нанести руйнівні удари по ядерній енергетичній системі.

У підкомітеті парламенту з енергетичної безпеки кажуть про "складну ситуацію та важливість підтримки з боку міжнародних партнерів".

Минулого місяця Україна звернулася по допомогу до Європейського Союзу: президент країни Володимир Зеленський попередив в Організації Об'єднаних Націй, що атаки рф можуть призвести до "ядерної катастрофи".

Витік води на Запорізькій АЕС: що відбувається на найбільшій атомній станції в Україні01.11.24, 10:51

Ще одна проблема: паливні запаси України скорочуються.

У 2024 році ситуація погіршилася через відсутність західних трейдерів і компаній, які "неохоче закачували газ до сховищ через повторювані російські атаки і менш привабливі маржі", пояснює Аура Сабадус, експерт зі східноєвропейських енергетичних ринків.

Доповнення

Україна та її партнери зараз щосили намагаються запобігти найгіршим наслідкам. Ще у квітні уряд наказав провідним енергетичним компаніям країни захистити об'єкти з виробництва енергії. Наприклад використовуються мішки з піском і габіони - металеві клітки, заповнені камінням - на нижньому рівні захисту і товсті бетонні покриття на верхньому рівні.

Серед іншого, Україна також проявила креативність додавши для понад 20 лікарень по всій країні сонячні панелі, щоб забезпечити безперебійне електропостачання.

Крім того, "енергетичне співтовариство сподівається залучити 1 млрд євро фінансування від західних урядів і приватних донорів до кінця року, маючи намір відновити 3 гігавати електричної потужності до зими", передає Рolitico.

Армія рф вдарила по Запоріжжю: поцілили по інфраструктурі, є дані про 2 поранених05.11.24, 10:12

Популярні

Новини по темі

Профспілка Boeing припинила страйк після затвердження контракту

 • 15472 переглядiв

Над Україною збили 48 дронів та 2 ракети: деталі нічної атаки рф

 • 19020 переглядiв