Уряд Швейцарії заявив у п'ятницю, що забороняє експорт польському постачальнику військової техніки після того, як дійшов висновку, що близько 645 000 набоїв швейцарських малокаліберних боєприпасів опинилися в Україні, порушуючи швейцарське законодавство, повідомляє AP, пише УНН.
Деталі
Державний секретаріат з економічних питань країни заявив, що експорт для польської компанії буде заборонено, оскільки "ризик перенаправлення в Україну оцінюється як надто високий".
Швейцарія давно рекламує свій нейтралітет у світових справах, а швейцарське законодавство забороняє експорт військової техніки, що належить або вироблена у Швейцарії, до країн, які перебувають у стані конфлікту.
Президент Швейцарії підтримала скасування бану щодо реекспорту зброї в Україну28.10.24, 16:04
Проте уряд Швейцарії підтримав економічні санкції Європейського Союзу проти росії через повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році.
Секретаріат, як повідомляється, розпочав розслідування після того, як "у листопаді минулого року в повідомленні американського агентства новин Defense One говорилося, що українська компанія отримала 645 000 гвинтівкових патронів бронебійних снарядів, вироблених SwissP Defense і поставлених польським імпортером UMO".
"Розслідування показало, що швейцарський виробник і польська компанія підписали угоду про перепродаж, у якій йшлося про те, що польська компанія має право перепродувати боєприпаси тільки в Польщі", - повідомив секретаріат, відомий як SECO, в електронному листі агентству Associated Press.
Розслідування дійшло висновку, що польська компанія "не виконала договірних зобов'язань, взятих на себе перед швейцарським виробником, і боєприпаси опинилися в Україні".
SwissP Defence в електронному листі заявила, що "ми завжди дотримуємося правил" у Швейцарії, і відмовилася розкривати інформацію про свої відносини з клієнтами.
UMO не одразу відповіла на електронний лист із проханням прокоментувати ситуацію.
Доповнення
Швейцарія щосили намагалася зберегти свою репутацію нейтральної країни після повномасштабної війни росії в Україні. Минулого року Швейцарія наполягала на тому, що танки німецького виробництва, якими вона володіла, але списані, не можуть бути відправлені в Україну.
Однак Швейцарія зближується з НАТО: цього тижня швейцарська виконавча влада схвалила участь Швейцарії у навчаннях із управління кризою, які альянс проведе навесні наступного року, зазначає видання.