росія відкрита для переговорів про припинення війни в Україні, якщо їх ініціює обраний президент США Дональд Трамп, але будь-які переговори мають ґрунтуватися на реаліях російських успіхів. Про це заявив у четвер журналістам посол москви в ООН у Женеві, передає УНН.
Видання зазначає, що Трамп неодноразово критикував масштаб західної допомоги Києву і обіцяв швидко покласти край конфлікту, не пояснюючи, як саме. Його перемога на президентських виборах 5 листопада викликала занепокоєння в Києві та інших європейських столицях щодо ступеня майбутньої прихильності США допомозі Україні.
"Трамп обіцяв врегулювати українську кризу за одну ніч. Добре, нехай спробує. Але ми, реалісти, звісно, розуміємо, що цього ніколи не станеться", - сказав Геннадій Гатілов, посол росії в ООН у Женеві.
"Але якщо він почне або запропонує щось, щоб почати політичний процес, це вітається".
Він додав, що будь-які такі переговори мають ґрунтуватися на тому, що він назвав "реальностями на місцях", описавши Україну як таку, що відстає в більш ніж дворічному конфлікті. Російські війська просуваються в Україні найшвидшими темпами принаймні за рік і тепер контролюють близько однієї п'ятої частини країни, пише ЗМІ.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що мир не може бути встановлений, доки всі російські війська не будуть вигнані та всі захоплені москвою території, включно з Кримом, не будуть повернуті. "План перемоги", який він виклав минулого місяця, зберіг це положення, а також запрошення України вступити в НАТО, яке давно засуджувала росія.
Додамо
Зеленський заявив європейським лідерам у Будапешті минулого тижня, що поступки росії будуть "неприйнятними для України і самовбивчими для всієї Європи".
Вторгнення росії в Україну 2022 року спровокувало найбільшу конфронтацію між москвою і Заходом з часів холодної війни, коли президент Джо Байден керував зусиллями з ізоляції росії.
гатилов зазначив, що обрання Трампа є новою можливістю для діалогу зі Сполученими Штатами, але засумнівався в ширшому перезавантаженні відносин, повторивши раніше висловлене кремлем застереження.
"Політична еліта США, незалежно від внутрішньополітичних зрушень, (Вашингтон) послідовно дотримується позиції стримування москви, і ця орієнтація, на жаль, глибоко вкоренилася, і зміна адміністрації мало що може змінити", - сказав він.
"Єдине зрушення, (яке) може бути можливим, - це діалог між нашими країнами, чого не вистачало протягом останніх кількох років", - додав він.