rizdvianyi-pasazhyropotik-yak-pidhotuvatysia-do-sviatkovykh-poizdok-cherez-kordon

Різдвяний пасажиропотік: як підготуватися до святкових поїздок через кордон

 • 15964 переглядiв

Пасажиропотік через українські пункти пропуску у період новорічно-різдвяних свят може значно зрости, досягнувши 120 тисяч осіб на добу. Зараз середня кількість подорожуючих складає 70-75 тисяч осіб на день, з піками до 90 тисяч у вихідні. Тому людям варто завчасно планувати свої поїздки, щоб уникнути черг.

Про це під час брифінгу повідомив Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України, передає кореспондент УНН.

Поточна динаміка і прогнози на свята

Зараз пасажиропотік стабільний, на рівні 70–75 тисяч осіб за добу в обох напрямках. У будні він інколи підвищується до 80 тисяч, а у вихідні — до 90 тисяч. Це стосується як країн Європи, так і кордону з Молдовою. Водночас немає суттєвої переваги між кількістю людей, які виїжджають з України, та тими, хто повертається

- зазначив Демченко

Він додав, що з наближенням свят пасажиропотік зазвичай починає зростати.

"Аналізуючи попередні роки під час воєнного стану, можна очікувати, що в окремі дні потік досягатиме 120 тисяч осіб за добу. Людям варто бути готовими до цього та завчасно планувати свої поїздки", - підкреслив речник.

Як уникнути черг

Щоб уникнути очікувань на кордоні, Демченко порадив обирати менш завантажені напрямки. Інформація про завантаженість пунктів пропуску оновлюється кожні три години на сторінці Західного регіонального управління в Facebook.

Підготувати всі необхідні документи заздалегідь.Особливості перетину кордону дітьмиУ період свят зростає кількість поїздок із дітьми, що часто викликає додаткові питання.

Якщо дитина їде за кордон не з батьками, необхідно підготувати документи, які дозволяють третій стороні супроводжувати неповнолітнього. У цьому випадку краще перевірити всі папери заздалегідь, щоб уникнути проблем на кордоні

- нагадав Демченко.

Правила перетину кордону і відмовиЗа словами речника, правила перетину кордону залишаються незмінними вже тривалий час.

Проте щодня від 100 до 150 осіб отримують відмову. 

"Це стосується насамперед чоловіків віком від 18 до 60 років, які намагаються виїхати, не підпадаючи під встановлені умови. Інколи причина в недостатності документів або навіть у тому, що їх просто забули вдома", — зазначив Демченко.  

У Німеччині на 10 тисяч євро штрафуватимуть людей, які принесли ножі на різдвяні ярмарки18.11.24, 03:38

Популярні

Новини по темі