Одне із завдань місцевої влади полягає у тому, щоб підтримувати роботу діючих промислових підприємств у своїх населених пунктах та сприяти відкриттю нових. Адже це збереження та створення робочих місць, зарплати людям, і відрахування з цих зарплат до місцевих бюджетів. Таку думку озвучив економічний експерт Олександр Охріменко в коментарі УНН.
Деталі
За словами експерта, попри війну, для невеликих міст зараз достатньо сприятливий момент, щоб сприяти відкриттю нових підприємств.
"На сьогоднішній момент у невеликих містах дійсно дуже активно почали організовувати нові виробництва. Перш за все виробництва зброї, хоча і інших товарів. Але це все залежить виключно від місцевої влади, Київ не приймає рішення. Частина бізнесу зі східних регіонів переїхала в західні і центральні. Якщо місцева влада працює, допомагає бізнесу організувати виробництва, то це чудова взаємодія", - зазначив Олександр Охріменко.
Водночас, експерт підкреслює, що влада на місцях повинна також турбуватися, щоб існуючі підприємства продовжували працювати та зберігали робочі місця, адже податки із зарплат є одним з головних джерел наповнення місцевих бюджетів.
"Місцеві бюджети у країні залежать від заробітних плат. Якщо в регіоні працюють по білому і платять зарплату, то 60% податку із зарплати іде місцевому бюджету. Відповідно є кошти, різноманітні видатки.
Якщо влада конструктивно співпрацює з бізнесом і він не йде в тінь, тоді то місцева влада гроші має. По інакшому ніяк", - додав економічний експерт.
Нагадаємо
Керівник підприємства "Бровафрама" з Броварів Андрій Сидельников розповів, що взаємодія з міською владою Броварів робить бізнес більш соціально відповідальним.
"Бізнесу комфортно працювати – бізнес відповідно намагається розвиватись і збільшувати якусь ділову активність на території громади. Громада отримує податки в місцевий бюджет від фонду заробітної плати" - зазначив Сидельников в коментарі УНН.
В свою чергу міський голова Броварів Ігор Сапожко підкреслив, що для міста було і залишається пріоритетом збереження та нормальна робота бізнесу.
"Для нас було і залишається, щоб бізнес в місті працював, щоб підприємства виробляли свою продукцію, щоб створювалися нові робочі міста. Ми постійно контактуємо з керівниками та власниками підприємств обговорюємо усі проблемні питання, спільно шукаємо шляхи вирішення", - розповів УНН Ігор Сапожко.
Бізнес під час війни: для яких міст України важливо зберегти промислові підприємства 12.08.24, 18:12