Після невдачі з продажем яхти екснардепа-зрадника віктора медведчука Агентство з розшуку та менеджменту активів потрапило у новий скандал. Співробітники АРМА приїхали на огляд активів столичного ТРЦ "Гулівер" на автомобілі з номерами прикриття попри те, що вони не мають таких повноважень, пише УНН.
Як повідомили у пресслужбі "Гуліверу" у відповідь на запит УНН, працівники АРМА приїжджали на BMW Х5 сірого кольору з номерним знаком КА1614РТ. Але, як виявилося, такий номер не зареєстровано в базах МВС, що вказує на те, що армівці використовували номери прикриття.
Однак, згідно закону, номери прикриття можуть використовуватися лише з метою проведення оперативно-розшукової діяльності. Про це наголосив і ексдепутат Верховної Ради, колишній в.о. генерального прокурора України Віктор Чумак.
"Номери прикриття можуть використовувати виключно правоохоронні органи і їх оперативні підрозділи. Крапка. На службових автомобілях, не приватних", - зазначив Чумак в ексклюзивному коментарі УНН.
Він додав, що номери прикриття також можуть використовувати для посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.
"Щодо відповідальності - особливо серйозної немає. Це дисциплінарна відповідальність щодо тих осіб, які дали можливість використовувати їх, і не більше", - вказує колишній в.о. генпрокурора.
Тож, на яких підставах співробітники АРМА використовували автомобілі з номерами прикриття поки питання залишається відкритим. Проте, цей інцидент ставить під сумнів законність дій АРМА, додавши ще одну темну пляму на репутацію агентства.
Додамо
АРМА нещодавно опинилося в центрі уваги через втрату яхти Royal Romance, що належала підозрюваному у держзраді екснардепу віктору медведчуку. Адже, попри арешт яхти хорватським судом і передання її Україні для реалізації, АРМА за два роки так і не змогла продати актив.
Дослідивши тему, вдалося з’ясувати, що основна затримка з продажем яхти екснардепа-зрадника виникла через те, що очільниця АРМА Олена Дума майже пів року готувала зміни до законодавства для реалізації закордонних активів. Водночас, станом на момент її призначення в АРМА, Офіс генпрокурора спільно з МЗС вже підготували проєкт змін, однак Дума його категорично відкинула.
У зв’язку з цим, АРМА лише 20 березня 2024 року розпочало конкурс з відбору реалізатора, який мав здійснювати продаж яхти, а через місяць таки обрала переможця. Варто зауважити, що обрання переможця відбулося за місяць до завершення максимального строку арешту цього активу, що зробило його продаж фактично неможливим.
Політолог Віктор Бобіренко вважає, що затягування процесу продажу яхти медведчука з боку голови АРМА Олени Думи не може бути звичайною службовою недбалістю, такі дії могли бути вмотивовані фінансовою винагородою. А екснардеп Ігор Мосійчук впевнений, що Олена Дума діяла в інтересах проросійського політика медведчука, затягуючи продаж його яхти.