Міністерство освіти і науки України та світовий лідер із розроблення програмного забезпечення для технологій ШІ Palantir підписали меморандум про співпрацю. Про це пише УНН з посиланням на МОН.
Деталі
У відомстві пояснюють, що головне мета співпраці - сприяти якісним трансформаціям у сфері освіти та забезпечити якнайбільшу кількість дітей доступом до безпечного очного навчання.
Кожна сьома школа в Україні зазнала пошкоджень через російську війну - Міносвіти 24.01.24, 12:35
Технології Palantir дозволять нам застосувати інноваційні інструменти для створення політик на основі data-driven підходу, який допоможе ухвалювати ефективні управлінські рішення у сфері освіти. МОН активно співпрацює з Palantir та вже використовує технології зі штучним інтелектом, які надає компанія. Командою міністерства розроблено методику оцінювання ризиків безпеки в системі освіти. Це аналіз усіх регіонів на відповідність безпекових умов для відновлення безпечного очного навчання
Зазначається, що на основі зонування керівники громад, директори шкіл і відділи освіти можуть ухвалювати якісні управлінські рішення для підвищення рівня освіти в регіонах та ефективного облаштування безпечних просторів для дітей.
Розуміння рівнів ризику допоможе державі пріоритизувати розподіл субвенції на ремонт чи будівництво укриттів у закладах освіти для охоплення найбільшої кількості дітей, враховуючи обмежені ресурси.
Доповнення
Старший віцепрезидент Palantir у Європі Луїс Мослі заявив, що ця угода зміцнює непохитну підтримку України з боку Palantir. За його словами, це сприятиме зменшенню кількості дітей, які були позбавлені права на якісну освіту через російську агресію, а також посилюватиме ефективний розвиток країни в довгостроковій перспективі.
Загалом співпраця в межах меморандуму передбачає:
- аналіз освітніх і фінансових даних, поточної моделі освітньої системи, щоб на основі цієї інформації перетворювати освітні заклади радянського зразка на сучасні інноваційні простори;
- оцінювання безпекової ситуації в громадах для того, щоб створити всі необхідні умови для очного навчання дітей у закладах освіти, а також визначити пріоритетні школи, дитячі садки та громади для побудови укриттів;
- аналіз даних про успіхи дітей у навчанні, їхню кореляцію з безпековою ситуацією та іншими факторами, щоб далі ухвалювати управлінські рішення щодо подальшої трансформації окремих закладів освіти та системи української освіти загалом;
- надання інноваційних технологій, зокрема ШІ, а також аналітичних інструментів для ухвалення ефективних управлінських рішень закладами освіти, громадами, органами місцевого самоврядування та урядом.
- моделювання мережі підтримки зв’язків з українськими дітьми, які вимушено перебувають за кордоном, через впровадження українознавчого компонента у визначених органами місцевого самоврядування закладах шкільної освіти.
Довідково
Palantir — це світовий лідер із розроблення програмного забезпечення для аналізу даних і технологій ШІ та постачальник хмарних рішень. Надаючи технологічні інструменти та аналітику, компанія активно допомагає Україні під час повномасштабного вторгнення, зокрема у сфері оборони, відновлення та гуманітарного розмінування, освіти.
Нагадаємо
У січні 2024 року прем‘єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в країні наразі забезпечені укриттями 88% шкіл та 93% учнів і вчителів. Він зазначив, що мета - довести цей показник практично до 100%.