Цитата
“Буде боляче Олександру Лукашенку. У нас є достатньо інструментів, щоб зробити людям і країнам, які не поважають територіальну цілісність України, боляче. Особливо коли йдеться про Білорусь, з якою у нас багато різного роду зв’язків, у тому числі економічних”, — сказав Кулеба, відповідаючи на питання про реакцію України на можливий допит бойовиками Протасевича.
Деталі
Кулеба заявив, що “є речі, які ми не пробачаємо” — то цієї категорії відноситься і неповага до територіальної цілісності України.
При цьому він зазначив, що українська сторона діятиме дуже зважено, адже не хоче “економічної чи торгівельної війни з Білоруссю”.
“Але Олександр Лукашенко, по-суті, не залишає нам вибору, штовхає нас постійно до того, щоб ми реагували на його дії”, — додав дипломат.
Контекст
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше запропонував охочим на Донбасі поставити питання колишньому головному редактору NЕХТА Роману Протасевичу на території Білорусі.
Що було раніше
У неділю, 23 травня о 15:00, літак авіакомпанії Ryanair Афіни — Вільнюс екстрено приземлився в аеропорту Мінська після отримання повідомлення про мінування.
На борту літака перебував співзасновник Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич, його затримали.
Команду прийняти літак в Мінську віддав особисто Олександр Лукашенко, повідомлялося в Telegram-каналі “Пул первого”.
Керівник відділу комунікацій Литовського міжнародного аеропорту, де повинен був спочатку приземлитися літак, повідомляла, що між членом екіпажу і пасажиром стався конфлікт, через що літак вирішили посадити в Мінську.
Однак, за словами одного з пасажирів рейсу, ніякого конфлікту не було. Після посадки всіх пасажирів вивели з літака, Протасевича відвели в сторону, а його речі винесли на злітно-посадкову смугу.
Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні у п’ятницю, 28 травня, підтримав заборону для білоруських літаків входити в повітряний простір України з 29 травня.
Сполучені Штати також припинять дію угоди з Білорусією про двостороннє авіасполучення.
США розробляють санкції проти білоруських чиновників після інциденту з літаком Ryanair. Більше 20 країн, включно з Україною та США, що входять у Коаліцію за свободу ЗМІ, звернулися із заявою з закликом звільнити Романа Протасевича та інших журналістів, затриманих у Білорусі.
Додамо
Протасевич раніше підтвердив білоруським ЗМІ, що був в 2014 році при батальйоні “Азов” в Донбасі, але не в зоні бойових дій і не в самому “Азові”, оскільки він іноземець — він перебував там як журналіст.