liudy-z-velykoiu-holovoiu-vyiavyly-novyi-vyd-starodavnoi-liudyny

"Люди з великою головою": дослідники виявили новий вид стародавньої людини

 • 112835 переглядiв

Вчені виявили новий вид стародавньої людини, мозок якого був більшим, ніж в сучасних людей, пише УНН з посиланням на Science alert.

Деталі

У журналі Nature вийшла "провокаційна" стаття про цілу нову групу стародавніх людей - двоюрідних братів денисивців і неандертальців, які колись жили поруч з Homo sapiens у Східній Азії понад 100 000 років тому.

Йдеться про те, що, ймовірно, мозок людей, які колись полювали на коней, був більшим, ніж у, наприклад, нашого виду.

Палеоантрополог Сюцзе Ву Китайської академії наук (CAS) і антрополог Крістофер Бе Гавайського університету назвали цю нову групу Juluren, що означає "люди з великою головою".

Раніше деякі вчені приписували скам’янілості Homo juluensis денисовцям, які являють собою групу стародавніх людей, споріднених до неандертальців, які колись жили поруч із сучасними людьми та навіть спаровувалися з ними в деяких частинах Азії.

Проте вчені розглянули, знайдені у Китаї, скамʼянілості ближче і сказали, що риси деяких з них, не можна просто віднести до виду сучасних людей, неандертальців, денисовців чи Homo erectus, гомінідів.

У сукупності ці скам’янілості представляють нову форму гомініну з великим мозком

- підсумували Сюцзе Ву і Крістофер Бе.

За останні два десятиліття генеалогічне дерево людини дуже сильно змінилося і розрізнити та назвати всі його гілки досить складно, через те, що кожні декілька років зʼявляються нові, які переплітаються з іншими галузями життя.

Так, наприклад, у 2003 році вчені виявили Homo floresiensis – найменший відомий вид людини, який жив принаймні 100 000 років тому на острові в Індонезії.

Нові сюрпризи на руїнах Помпеїв: в центрі стародавнього міста виявили рідкісну блакитну кімнату03.06.24, 18:59

У 2007 році археологи виявили на Філіппінах Homo luzonensis – абсолютно новий вид гомінідів 67 000 років тому.

У 2018 році палеоантропологи отримали скам’янілість із північно-східного Китаю, яка виявилася вимерлим видом архаїчної людини, можливо, пов’язаною з денисовцями.

Виявлено новий вид динозаврів, які мешкали на Піренейському півострові у крейдяному періоді 02.10.24, 16:56

Лише у 2021 році вчені офіційно позначили вид Homo longi.Різноманітні скам'янілості, що належать H. juluensis, мають класичні неандертальські характеристики зубів. Але деякі риси не спостерігаються в інших відомих гомінідів, включаючи денисівців.

У 2023 році, наприклад, вчені знайшли скам’янілість гомініну в Китаї, яка не була схожою на жодну іншу, з усіх відомих, скам’янілостей людини. Сюцзе Ву та Крістофер Бе кажуть, що це гарний приклад "складності еволюційного запису людини".

У всякому разі східноазіатські літописи спонукають нас визнати, наскільки складною є людська еволюція в більш загальному плані, і справді змушують нас переглянути та переосмислити наші інтерпретації різних еволюційних моделей

- пишуть вони.

Нагадаємо 

У Німеччині виявлено скарб із майже 3000 римських монет III століття н.е. за межами кордонів імперії. Знахідка зроблена в горах Вестервальд, далеко від відомих поселень того часу, що викликає питання у вчених.

Популярні

Новини по темі

На укриття під час війни спрямовано понад 31,3 млрд грн - YC

 • 16774 переглядiв

Україна повернула з ТОТ ще шістьох дітей

 • 18228 переглядiв