Цитата:
“Окреме питання, про яке сьогодні варто поговорити — це гібридна криза в Європі, яку ми зараз всі спостерігаємо. Росія розпочала новий етап гібридної війни, у хід пішли різні типи гібридної зброї — газ, міграційні потоки, залякування, пропаганда. Давайте домовимось, що немає зараз жодної так званої "міграційної кризи“ у Білорусі — є гібридна війна Росії проти Європи”, — сказав Кулеба.
Деталі
Мета Москви полягає у тому, щоб створити проблеми та змусити решту світу вирішувати їх спільно з собою, зазначив голова МЗС України.
Україні, з слів міністра, добре відомі ці російські методи.
“Ми знаємо, як їм протистояти, ми охоче ділимось досвідом протистояння з партнерами”, — додав міністр.
Він заявив, що про це буде йтись зокрема у понеділок під час його візиту у Брюссель, де він відвідає зустріч міністрів закордонних справ ЄС та зустрінеться з керівництвом НАТО.
“Ключовою темою моїх переговорів у Брюсселі буде безпека. Йтиметься про практичні кроки підтримки України з боку наших партнерів на тлі ситуації вздож українського кордону, в зоні збройного конфлікту на Донбасі, тимчасово окупованому Криму та в придністровському регіоні Республіки Молдова”, — зауважив Кулеба.
З його слів, ситуація серйозна, і Україна працює над максимальною мобілізацією наших партнерів.
“Ситуацію треба розглядати комплексно — в купі з інформацією про підготовку Росією нового етапу агресії проти України всі ці явища складають єдиний гібридний фронт Росії проти євроатлантичного простору”, — додав він.
Додамо
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.