Канада вже вивчає можливість запровадження тарифів у відповідь на деякі товари зі Сполучених Штатів, якщо новообраний президент Дональд Трамп виконає свою погрозу запровадити значні тарифи на канадські товари. Про це УНН пише з посиланням на АР.
Деталі
Високопоставлений урядовець анонімно розповів виданню, що Канада готується до будь-якого розвитку подій і вже почала думати про те, на які товари націлити тарифи у відповідь. Чиновник підкреслив, що жодного рішення ще не прийнято.
Трамп пригрозив ввести митні тарифи на товари з Канади і Мексики, якщо країни не зупинять, як він сказав, потік наркотиків і мігрантів через південні і північні кордони. Він заявив, що одним зі своїх перших указів запровадить 25-відсотковий податок на всі товари, що надходять до США з Канади та Мексики.
Канадські чиновники стверджують, що їхня країна не є проблемою і що тарифи матимуть серйозні наслідки для обох країн. Канадські урядовці додають, що об'єднання Канади з Мексикою є несправедливим, але заявляють, що готові вкладати нові інвестиції в безпеку кордонів і співпрацювати з адміністрацією Трампа, щоб знизити цифри з боку Канади. Канадці також занепокоєні напливом мігрантів на північ, якщо Трамп реалізує свій план масових депортацій.
Додамо
Канада є головним експортним напрямком для 36 штатів США. Щодня через кордон перетинають товари та послуги на суму майже 2,7 мільярда доларів США. Близько 60% американського імпорту сирої нафти припадає на Канаду, а 85% американського імпорту електроенергії - на Канаду. Канада також є найбільшим іноземним постачальником сталі, алюмінію та урану до США і має 34 критично важливі мінерали та метали, які Пентагон прагне отримати та інвестує в них для забезпечення національної безпеки.
Прем'єр-міністри канадських провінцій хочуть, щоб Трюдо провів переговори про двосторонню торговельну угоду зі Сполученими Штатами, яка виключає Мексику.
Через нові митні тарифи Трампа IKEA попереджає про ріст цін28.11.24, 06:54
Нагадаємо
Коли Трамп підняв мита під час свого першого президентського терміну, інші країни відреагували на це власними тарифами у відповідь. Канада, наприклад, оголосила про мільярди нових мит у 2018 році проти США у відповідь на нові податки на канадську сталь та алюміній.
Багато американських товарів було обрано через їхній політичний, а не економічний вплив. Наприклад, Канада щорічно імпортує зі США йогурту на 3 мільйони доларів, і більша його частина походить з одного заводу у Вісконсині, рідному штаті тодішнього спікера Палати представників Пола Райана. Цей продукт був обкладений митом у розмірі 10%.
Іншим продуктом у списку стало віскі, яке походить зі штатів Теннессі та Кентуккі, останній з яких є рідним штатом тодішнього лідера республіканців у Сенаті Мітча Макконнелла.