Російські окупанти вишукують способи, який чином тиснути з найнесподіваніших напрямків й з використанням озброєння, яке буде ускладнювати роботу українських систем ППО. Про це повідомила начальниця прес-центру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк в ефірі телемарафону, коментуючи удар рф з Криму балістикою по Києві, передає УНН.
На запитання, чи дійсно заява про те, що росія готує масштабний ракетний удар, накопичила "Циркони" в Криму відповідає дійсності, Гуменюк відповіла: "Створено певний ажіотаж за допомогою ЗМІ. Насправді розмова була про те, що ворог може завдавати такі удари й це потрібно враховувати".
Вона зазначила, що практику вже бачили, коли рф завдала удару по Києву балістикою з Криму.
Це означає, що ворог вишукує способи, який чином тиснути з найнесподіваніших напрямків, й з використанням озброєння яке буде ускладнювати роботу нашим системам ППО. Ми говоримо про те, що усвідомлюємо, які види озброєння ворог готовий застосувати, що він не зупиняється в модернізації свого озброєння, що він намагається вишукати способи тиску на населення України фактично на всій території, не тільки на прифронтових територіях
Доповнення
Керівник ЦПД при РНБО Андрій Коваленко повідомляв, що під час ракетної атаки 25 березня по Києву росіяни застосували гіперзвукову ракету "Циркон".
Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін раніше розповів деталі експертизи ракет "Циркон", якими ворог завдав удар по Україні у лютому цього року.
"Ракета 3М22 "Циркон" складається з комплектуючих вузлів, що позначаються відповідним маркуванням 3Л22, 3В22 тощо, тобто літера може відрізнятися, але загальне маркування для ракет – 3М22. На кількох уламках шляхом лазерного гравіювання та методом тиснення виконано надпис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол з конкретного виробу. Крім того, болти на рульових механізмах мають маркування у вигляді цифр 26, що є особливістю "Циркону". Інші маркування на уламках ракети вказують на дату виробництва її складових компонентів − кін. 2023-2024 роки. Це означає, що ракета була зібрана нещодавно. Мікроелектроніка мало збережена та практично не піддається аналізу через фізичні пошкодження. Здійснюються заходи для визначання складу металу з фрагментів корпусу ракети та термоізоляційних матеріалів. Значна фрагментація ракети ускладнює ідентифікацію, однак уже можемо сказати, що зброя не відповідає заявленим ворогом тактико-технічним характеристикам. У ході подальшого експертного дослідження вся можлива інформація буде деталізована" - зазначив директор КНДІСЕ.
Додав, що ракета не відповідає заявленим росією характеристикам і не містить жодних новітніх технологій.