"На нашій стороні правда": пресконференція Зеленського до річниці російського вторгнення

"На нашій стороні правда": пресконференція Зеленського до річниці російського вторгнення

Київ  •  УНН

 • 5757964 перегляди

КИЇВ. 24 лютого. УНН. Сьогодні, 24 лютого, у день річниці початку повномасштабного вторгнення рф Президент України Володимир Зеленський дав велику пресконференцію. УНН зібрав для вас головні тези висловлені Главою держави.

«Ми переможемо, бо на нашій стороні правда і діти, яких ми любимо і дуже шкода коли ми їх втрачаємо на фронті», - сказав Президент.

Під час конференції, відповідаючи на запитання журналістів з України та багатьох країн світу, глава держави торкнувся ключових проблем досягнення миру та болісних проблем, що принесла з собою війна. Зокрема, Зеленський висловився щодо «мирного» плану запропонованого Китаєм.

Відносини з іншими країнами

За словами Голови Держави, є пункти, які співпадають з “формулою миру” України, зокрема, територіальна цілісність та ядерна безпека.

“Якійсь пункти є, які зрозумілі мені. Є думки, з якими я не погоджуюсь. Але, тим не менш, це вже щось. І я вважаю, що правильно думати, що якщо там вже є думки, які так, чи інакше співпадають з повагою до міжнародного права…Я вважаю, що ми маємо це використовувати, і працювати в цьому пункті з Китаєм. Наше завдання – зібрати всіх, щоб ізолювати одних”, – заявив Зеленський.

Він також зауважив, що те що Китай взагалі почав говорити про Україну – непогано. Також він заявив про плани зустрітися з лідером КНР Сі Цзіньпіном.

Торкнувся Президент і проблемних питань у дипломатичних зносинах України, пошуку підтримки у світі. Зокрема він вислови бажання провести конференцію з країнами Латинської Америки та України. Пообіцяв навіть відвідати цей захід у Латинській Америці. Водночас він не деталізував свою відповідь на питання про зміцнення підтримки з боку влади Ізраїлю.

«І авжеж, я хотів би, щоб вони обрали сторону України... Я знаю всі відповіді на ваші запитання, але я не зможу їх дати. Я не можу підставити покращення відносин України й Ізраїлю, які почалися», - наголосив Президент.

Переговори з росією

Умовами початку переговорів з рф Зеленський назвав успіхи на полі бою та максимальну деокупацію українських територій.

"Ми повинні бути сильними, щоб бути сильними в переговорах, Україна має бути сильною на полі бою. Тоді ми зможемо дійти до справедливого миру. Це найголовніше... Давайте дійдемо до цього, давайте деокупуємо по максимуму, що ми можемо. Це для нас важливо, ми будемо більш сильними", - відзначив президент.

Він також заявив, що з путіним немає вже про що говорити.

Звільнення Криму

Одного бажання для звільнення Криму замало.

«Все залежить від нас. Від нас усіх це залежить. Є військові кроки, ми до них готуємось. Ми готові морально, ми готуємось технічно: зброєю, посиленням, формуванням бригад, формуванням бригад наступу – різної категорії і різного характеру», - зазначив президент, відповідаючи на питання про можливість про деокупацію півострову вже цього року.

Зеленський додав, що українські військові проходять навчання а далі будуть кроки з деокупації.

Можливість початку Третьої світової та напад на інші країни

Зеленський не виключає, що росія може написати на інші країни, зокрема ті, де був радянський вплив. Путіну потрібні успіхи на полі бою, а в Україні він продемонструвати не може.

Президент навів приклад Молдови, в якій рф намагалася здійснити держпереворот, а наразі заявляє, що Україна готує провокації на кордоні з нею в районі Придністров’я.

Зеленський також заявив, що зменшення підтримки України – небезпечна ідея, і такий крок може лише погіршити ситуацію.

«Не можна бути такими необережними. Хто хоче Третю світову війну? Невже хочуть ризикнути? Америка ніколи не кине держави НАТО. І якщо станеться так, що Україна не витримає через ті чи інші думки, через послаблення тієї чи іншої допомоги, росія прийде в держави НАТО. Так станеться. Вони прийдуть у країни Балтії. Вони зайдуть і захоплять. Так станеться. І тоді Сполучені Штати Америки будуть відправляти своїх синів і доньок так, як ми відправляємо сьогодні своїх. І вони будуть воювати, тому що це НАТО. І будуть гинути. Не дай Боже, бо це страшне горе. Я бажаю Сполученим Штатам Америки тільки миру і підтримки України”, - заявив Зеленський.

Підтримка партнерів

Президент розповів, що сьогодні спілкувався з представниками G7, які запевнили у підтримці України. Він висловив сподівання у подальшій допомозі з боку країн-партнерів у посиленні української системи ППО.

Торкнувся він і взаємодії з НАТО, висловивши побажання отримання гарантій з боку Альянсу на шляху до вступу до нього.

”Що стосується викликів на шляху до Альянсу, – ми хочемо мати гарантії безпеки. З якими державами ми про це говоримо, – з Європейським Союзом, ми говоримо про це з Великою Британією, ми говоримо про це зі Сполученими Штатами Америки. Поки що це коло, з ким ми обговорювали це питання. Коли це може статися, – я не можу вам сказати”, - зауважив Зеленський.