Постпред росії покинув залу засідання Ради Безпеки ООН, щоб не слухати виступ Кислиці

Постпред росії покинув залу засідання Ради Безпеки ООН, щоб не слухати виступ Кислиці

Київ  •  УНН

 • 332551 перегляди

КИЇВ. 22 жовтня. УНН. Постійний представник росії при ООН василь небензя покинув залу засідання Ради Безпеки ООН, щоб, як він заявив, не чути виступу постпреда України Сергія Кислиці, передає УНН.

Деталі

Кислиця відреагував на те, що небензя покинув залу засідання та висловив сподівання, що невдовзі росії взагалі не буде в Раді Безпеки ООН.

"Я шкодую, що Рада Безпеки все ще змушена слухати цього представника, оскільки єдине, що він зробив за майже вісім місяців вторгнення - це казав брехню за брехнею. На кожному засіданні. Про кожен аспект агресивної війни, яку замовив його господар у лютому", - наголосив Кислиця.

Він також процитував російського постпреда, який заявляв, що "метою спеціальної військової операції росії не є окупація України або заподіяння шкоди місцевому населенню" і що вона "не впливає на критично важливу цивільну інфраструктуру".

Кислиця розповів членам Радбезу, що внаслідок цілеспрямованих атак з боку росії, починаючи з 24 лютого, українські правоохоронні органи зафіксували пошкодження або руйнування 51 412 об’єктів цивільної інфраструктури.

Він додав, що з 10 жовтня відбулося близько 300 ракетних нападів та атак безпілотників на об'єкти енергетики та іншої цивільної інфраструктури в Київській, Запорізькій, Дніпропетровській, Житомирській, Кропивницькій, Львівській, Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Сумській, Харківській, Івано-Франківській, Миколаївській, Донецькій областях. Пошкоджені або зруйновані майже 40% енергетичних об'єктів України.

Кислиця зазначив, що електростанції, центральні теплові пункти, трансформатори, нафтосховища, розподільчі пристрої, повітряні лінії електропередач та інше енергетичне обладнання по всій території країни перебувають під російськими обстрілами майже щоденно та назвав ці дії кремлівського режиму тероризмом, що випливає з резолюції, ухваленої 2017 року про захист критичної інфраструктури від терористичних атак.

Він також поінформував членів Радбезу про те, що окупанти свідомо готують підґрунтя для масштабної катастрофи на півдні України, замінувавши греблю та агрегати Каховської ГЕС. За його словами, вибух на ГЕС може призвести до руйнування системи водопостачання значної частини півдня України, а також залишити Запорізьку АЕС без води для охолодження.

Кислиця наголосив: щоб не допустити цієї чи іншої катастрофи, світ має реагувати превентивно.

Нагадаємо 

На засіданні Ради Безпеки ООН постійна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун заявила, що майже 18 мільйонів людей, або понад 40% населення України потребують гуманітарної допомоги.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини станом на 18 жовтня зафіксувало 15 956 жертв серед цивільних - 6 322 особи загиблі, 9 634 поранені.