Україна переломила хід цієї війни на свою користь, проте вона може затягнутися до 2023 року
Київ • УНН
КИЇВ. 12 вересня. УНН. Українські війська завдали великої оперативної поразки росії, відвоювавши майже всю Харківську область у швидкому контрнаступі. Український успіх став результатом вмілого планування та проведення кампанії,що включало зусилля з максимізації впливу західних систем зброї, таких як, наприклад, HIMARS. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), УНН.
Цитата
"Нинішній контрнаступ не завершить війну. Кампанія на північному сході України зрештою досягне кульмінації, що дозволить росіянам відновити міцну лінію оборони та, можливо, навіть проводити локалізовані контратаки. Щоб завершити звільнення окупованої росією території, Україні доведеться розпочати наступні контрнаступальні операції. Ймовірно, війна затягнеться до 2023 року. Україна переломила хід цієї війни на свою користь. Київ, імовірно, дедалі більше диктуватиме місце та характер основних бойових дій, і росія дедалі частіше неадекватно реагує на зростаючий фізичний та психологічний тиск на Україну під час послідовних військових кампаній, якщо москва не знайде спосіб відновити ініціативу", - ідеться у повідомленні.
Деталі
Експерти ISW зазначають, що повернення Україною Ізюма поклало край перспективі досягнення росією своїх заявлених цілей у Донецькій області. Після відступу з Києва на початку квітня заявленими цілями росії було захоплення всієї території Луганської та Донецької областей. російська кампанія для досягнення цих цілей полягала в наступі по дузі від Ізюма через Сєвєродонецьк до району міста Донецька.
"Ця атака мала на меті захопити Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Слов'янськ, Бахмут і Краматорськ і продовжити до західного кордону Донецької області. Російські війська зуміли взяти Сєвєродонецьк 24 червня та Лисичанськ 3 липня після тривалої та надзвичайно дорогої кампанії, але потім в основному досягли кульмінації, не захопивши жодного великого населеного пункту та невеликої території. Проте російська позиція навколо Ізюма все ще загрожувала українським захисникам Слов’янська і зберегла за росіянами можливість повернутися до наступу на північні сектори дуги, від якої вони в основному відмовилися до середини липня, зосередившись на Сіверськ (біля Лисичанська) та Бахмут", - наголошують в інституті.
Ключові висновки аналітиків ISW:
- Українські війська завдали великої оперативної поразки Росії, відвоювавши майже всю Харківську область у стрімкому контрнаступі.
- 11 вересня українська влада зупинила останній діючий реактор Запорізької АЕС.
- Міністерство оборони росії підтвердило, що російські війська відводяться з позицій на всій території Харківської області.
- Українські сили просунулися у Вовчанськ і Великий Бурлук, на південь від міжнародного кордону.
- Українські сили продовжують вести позиційні бої і завдавати ударів по російських військових, тиловим і транспортним засобам уздовж Південної осі.
- російські сили провели обмежені наземні атаки в районі Авдіївки та Бахмута.
- російська влада продовжує черпати бойові сили з різних зовнішніх джерел для підтримки операцій в Україні і щосили намагається компенсувати добровольців.
- Успіх недавніх українських контрнаступів, ймовірно, сприяв заяві росії про те, що референдуми про анексію будуть відкладені на невизначений термін.
Міністерство оборони росії не визнало успішних українських контрнаступальних операцій навколо Харківської області, натомість оприлюднило явно брехливий наратив про навмисну російську репозицію без будь-яких вагомих обґрунтувань.
Контрнаступ у Харківській області вже псує відносини кремля з міноборони росії, ще більше віддаляючи путіна від вищого військового командування. Поразка росіян у битві за Харківщину лише посилить публічну критику шойгу та міноборони, що може призвести до кадрових змін.
Доповнення
Після вдалих дій, проведених Силами оборони на Херсонському напрямку, ворог зазнав значних втрат у живій силі. За наявною інформацією, 810 окрема бригада морської піхоти (пункт постійної дислокації місто Севастополь) втратила майже 85% особового складу.