Гра на випередження: компанії російських олігархів в Україні почали блокувати ще минулого року
Київ • УНН
КИЇВ. 1 червня. УНН. Минулого року Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію низку персональних та економічних санкцій проти 538 фізичних осіб, серед яких були такі бізнесмени як глава “Газпрому” Олексій Міллер, голова “Ростеха” Сергій Чемезов, російський бізнесмен Олег Дерипаска та ексгендиректор “Уралхіму” Дмитро Мазепін. Останній, як виявилося, й досі володіє компанією “УРАЛХІМ КОНСАЛТ”, передає УНН з посиланням на аналітичну компанію YouControl.
Деталі
Компанія Мазепіна “УРАЛХІМ-КОНСАЛТ”, як і сам власник, потрапила під санкції РНБО у 2021 році. Компанія має статутний капітал більш ніж мільйон гривень і до 2020 року вела активну діяльність: принаймні тоді виручка фірми Мазепіна становила більш ніж 500 тисяч гривень, а активи нараховували майже 2 мільйони.
За інформацією російських ЗМІ, Мазепін міг “відмивати” свої кошти, здобуті в росії, через свою ж українську компанію, видаючи “УРАЛХІМ-КОНСАЛТ” позики.
“Об’єкти нерухомості “Актума” (афілійованою з Мазепіним компанією) знаходяться фактично за однією адресою з “Уралхімом” та “Уралкалієм”, між “Актумом” та компаніями Мазепіна укладаються договори, включаючи договір позики, за якою “Актум” видав позику ТОВ “Уралхім Консалт” — українській доньці “Уралхіму”, — йдеться у ЗМІ.
Попри те, що компанія потрапила під санкції, вона й досі, згідно інформації YouControl, не перебуває в процесі припинення. Отож теоретично повинна потрапити у санкційний список компаній, який дає можливість вилучати активи у росіян на користь України. З цього приводу УНН вже направило запити до РНБО та КМУ та очікує відповіді.
Нагадаємо
На початку травня низка підприємців та керівників найбільших російських компаній поповнила санкційний список Євросоюзу. Зокрема, серед них опинився Андрій Мельниченко (“ЄвроХім”), Дмитро Конов (голова “СИБУРу”), Дмитро Мазепін (“Уралхім”, “Уралкалій” та “ТольяттіАзот”) та інші.
Майже всі фігуранти цього списку брали участь у зустрічі Володимира Путіна з бізнесом 24 лютого, в день початку війни в Україні, що послужило для ЄС підставою для зарахування їх до “найближчого кола” президента. Як виявилося пізніше, останній (Мазепін) перед початком війни проводив ще низку перемовин з президентом рф та нібито обіцяв йому швидку “здачу” Одеси в обмін на контроль Одеського припортового заводу.