Зустріч Козака з представниками Німеччини та Франції відбудеться 6 січня - росЗМІ
Київ • УНН
КИЇВ. 3 січня. УНН. Заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак 6 січня в Москві проведе переговори з політичними радниками по "нормандському формату" - зовнішньополітичним радником канцлера ФРН Єнсом Плетнером і дипломатичним радником президента Франції Еммануелем Бонном. Про це УНН повідомляє з посиланням на ТАСС, яке посилається на джерело в російській адміністрації.
Цитата:
"Заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак 6 січня в Москві проведе переговори з політичними радниками по нормандському формату - зовнішньополітичним радником канцлера ФРН Єнсом Плетнером і дипломатичним радником президента Франції Еммануелем Бонном. Зустріч пройде на запрошення російської сторони", - йдеться в повідомленні.
У "нормандський формат" врегулювання ситуації на Донбасі входять Україна, Росія, Франція і Німеччина. Про Україну в контексті цих переговорів у РФ не згадали.
Раніше
Німецька сторона повідомила про те, що зустріч зовнішньополітичного радника канцлера Німеччини з колегами з Франції та РФ відбудеться цього тижня.
Офіційний представник уряду ФРН Штеффен Хебештрайт оголосив, що радник канцлера Німеччини Олафа Шольца із зовнішньої політики і його французький колега зустрінуться "на цьому тижні" зі своїм російським колегою. Обидва цього тижня також проведуть переговори з українським урядом, пише видання.
Між США та їхніми європейськими союзниками існує дуже тісний контакт, підкреслили як офіційний представник уряду, так і представник міністерства закордонних справ ФРН, беручи до уваги телефонну розмову між президентом США Джо Байденом і президентом Росії Володимиром Путіним наприкінці минулого року.
Контекст
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
На тлі цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв'язок, які тривали дві години.
Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.
15 грудня Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив РФ: Україна і Грузія мають право обирати власні альянси, а "сфери впливу" - уже історія.
17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
У Держдепартаменті США вказали, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією про гарантії європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.