В Україні пом'якшили карантинні обмеження
Київ • УНН
КИЇВ. 7 червень. УНН. Кабінет міністрів України ухвалив постанову про пом'якшення карантинних обмежень. Зокрема, тепер ресторанам дозволено працювати цілодобово. Про це УНН повідомляє з посиланням на постанову уряду №583 від 2 червня 2021 року.
Деталі
Так, Кабмін дозволив:
• Приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць у кожному окремому кінозалі або залі
• Проводити масові заходи із заповненою двох третин місць (за умови, що всі учасники матимуть негативні ПЛР-тести, тести на антиген або сертифікати вакцинації, немає жодних обмежень)
• Проводити спортивні заходи із заповненістю двох третин місць
• Проводити святкові заходи в кафе та ресторанах, робота дискотек та нічних клубів також дозволена
• Кафе та ресторанам працювати цілодобово
• Розміщувати столики в кафе та ресторанах на відстані 1,5 м замість 2
• Роботу готелів, кемпінгів і хостелів теж дозволено.
Окрім того, уряд дозволив іноземцям при вїзді до України надавати не лише ПЛР-тест, а й тест на антиген або документ, що підтверджує повну імунізацію від COVID-19 вакцинами, які схвалені ВООЗ.
Доповнення
В Україні зафіксовано вже 2,215 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, приріст за добу, 6 червня, - лише пів тисячі, що є традиційним зменшенням кількості випадків на вихідних і найнижчою цифрою з початку року.
Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину.
З 8 по 24 січня в Україні діяв жорсткий карантин. Його вводили, щоб "збити" хвилю захворюваності на COVID-19. У МОЗ зазначали, що головного ефекту від січневого "локдауну" вдалося досягти.
Україна з 25 січня повернулася до обмежень, які діяли до січневого жорсткого карантину.
З 24 лютого Україна знову повернулася до адаптивного карантину з впровадженням чотирьох рівнів епідемічної небезпеки. Загалом дію обмежень продовжено до 30 червня.
У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами - зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на "колір" регіону різняться й обмежувальні заходи. Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень - за замовчуванням діяв на території всієї країни з моменту введення адаптивного карантину. Помаранчевий рівень - встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень - передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневого "локдауну".
Усі області наразі перебувають у "жовтій" зоні. Як зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, на сьогодні всі епідемічні показники фактично досягли рівня вересня 2020 року – як за кількістю зайнятих ліжок, так і за кількістю активних хворих.
Очільник МОЗ Віктор Ляшко припускає можливість послаблення карантину влітку в разі стабілізації ситуації з COVID-19. За його словами, в Україні вже є карантинна, пандемічна втома: “Тому коли у нас стабілізація епідситуації, можна трохи-трохи відкрити, зробити певні послаблення”.