Захід України отримав вакцини від COVID-19: у низці областей розпочали щеплення
Київ • УНН
КИЇВ. 25 лютого. УНН. Волинська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Закарпатська, Хмельницька області на заході України отримали у четвер, 25 лютого, вакцини від коронавірусу, у низці цих областей вже стартувала вакцинація, повідомляє УНН з посиланням на пресслужби місцевих ОДА.
Волинська область
Волинь отримала першу партію вакцини проти COVID-19. 14200 доз вакцини проти коронавірусної хвороби прибули вночі у Волинську область. Сьогодні в області стартує 1-й етап вакцинації - орієнтовно о 13 годині, повідомили в пресслужбі Волинської ОДА.
Львівська область
"Маємо вже перші 42 200 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19! Першочергово вакцинують працівників мобільних бригад з імунізації. Надалі, на першому етапі, - понад 1500 медиків, які працюють у лікарнях із хворими на ковід", - повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький у Facebook.
Так, перша партія вакцини вже у Львові.
Рівненська область
Рівненська область отримала понад 17 тисяч вакцин від COVID-19, вже стартувала вакцинація, повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.
"Всього на Рівненщину надійшло 17100 вакцин... Загалом на першому етапі в області буде вакциновано 2454 особи з Рівненщини", - розповів голова ОДА Віталій Коваль.
"Щеплення від коронавірусу на Рівненщині офіційно розпочалося. Вітаю перших вакцинованих – старшу медичну сестру кардіологічного відділення №2 Рівненської ЦМЛ Тетяну Васечко, завідувача консультативного відділення лікарні Віталія Демчука та подружжя лікарів – Галину і Віктора Москаленко! Також щеплюються працівники мобільних бригад з вакцинації", - повідомив Коваль у Facebook.
Першочергово будуть вакциновані 20 медиків мобільних бригад із імунізації, повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА Олена Гандзюк, яка є координатором із вакцинації у Рівненській області.
"Наступними щеплення отримають близько 700 медиків, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19. Далі – майже 1,5 тисячі працівників та підопічних інтернатів та інших спецзакладів із догляду за літніми людьми. Також на першому етапі вакцину отримають майже три сотні працівників лабораторного центру та екстреної медичної допомоги", - розповіла Олена Гандзюк.
Тернопільська область
Тернопільська область отримала першу партію вакцини Oxford/AstraZeneca. Вона містить 16 тис. доз і призначена для імунізації 8 тис. жителів області, вказали у пресслужбі Тернопільської ОДА.
"На Тернопільщині стартувала вакцинація", - повідомив у Facebook голова ОДА Володимир Труш.
На першому етапі заплановано вакцинувати медиків, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19 та працівників, мешканців інтернатів та інших спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми.
Івано-Франківська область
"Вакцина від коронавірусу вже на Прикарпатті! Сьогодні вночі наша область отримала свої 22 000 доз вакцини від Covid-19... Отримана кількість доз дозволить провакцинувати 11 000 прикарпатців. Першочергово вакцинуватимемо медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми", - повідомив голова Івано-Франківської ОДА Андрій Бойчук у Facebook.
Закарпатська область
Зранку 25 лютого на Закарпаття прибув перший вантаж вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield) у кількості 14 500 доз, повідомили у пресслужбі ОДА.
Вакцину розвантажили на спеціальний медичний склад із відповідними умовами зберігання.
Першочергово планують вакцинувати 38 медичних працівників із мобільних бригад з імунізації та 1620 медиків, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19. Надалі мобільні бригади вакцинуватимуть працівників та мешканців інтернатів чи інших спеціалізованих закладів догляду за літніми людьми.
Загалом на першому етапі буде вакциновано близько 3000 мешканців області, проте за декілька днів до вакцинації кількість охочих у кожному закладі буде додатково уточнюватися.
Вакцинація проти COVID-19 на Закарпатті розпочнеться вже сьогодні, орієнтовно о 16:00 в обласній клінічній інфекційній лікарні Ужгорода відбудеться пресконференція щодо старту вакцинації.
Хмельницька область
"18300 доз вакцини від COVID-19 виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield) уже прибули на обласну базу спецмедпостачання!", - повідомили у пресслужбі ОДА.
Вакцинація стартує вже сьогодні, вказав голова ОДА Сергій Гамалій у Facebook.
Доповнення
В Україні 24 лютого стартувала вакцинація від COVID-19, першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca.
Перша партія вакцин від коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. Вантажний літак рейсом TK6289 Стамбул — Київ авіакомпанії Turkish Cargo сів в аеропорту в Україні об 11:07. Однак, вакцина летіла з Індії, з зупинкою у Стамбулі. 21 лютого 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне.
Як повідомив голова МОЗ Максим Степанов, в Україну прибуло саме цих 500 тис. доз вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (CoviShield).
Додамо, 22 лютого в Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19.
За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, в Україні розробили чіткий план, що дає змогу одразу після прибуття вакцини проти COVID-19 розвозити її в обласні склади 11 транспортними засобами одночасно.
Першими її повинні отримати сім регіонів: Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області та місто Київ.
Ситуація з вакцинами від COVID-19 в Україні
Україна наприкінці грудня уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Угода України з Sinovac проводиться через компанію-посередника в Україні “Лекхім”, яку вибрав сам виробник. Раніше агентство Reuters з посиланням на лист імпортера повідомило, що “Лекхім” просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше ухвалення українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.
Тим часом міністр охорони здоров’я Максим Степанов оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax. 22 лютого у МОЗ також вказали, що Степанов домовився про додаткові 5 млн доз вакцини Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Наразі на реєстрацію в Україні подали вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Sinovac. Зареєстрували вже Pfizer/BioNTech та Oxford/AstraZeneca.