Маск повідомив про успішну імплантацію чіпів Neuralink у мозок свині
Київ • УНН
КИЇВ. 29 серпня. УНН. Компанія Neuralink показала оновлення нейроінтерфейсу, представленого рік тому. Розробники зменшили розміри пристрою і скоротили кількість використовуваних електродів: тепер їх не 3072, як в попередній версії, а 1024. Роботу нейроінтерфейси показали на свині: за допомогою імплантованих електродів вдалося врахувати активність її мозку з усіх каналів. Про це пише УНН із посиланням на N+1 та трансляцію пристрою, що проходила на YouTube-каналі компанії.
Стартап Neuralink існує вже кілька років (вперше Ілон Маск заявив про його відкриття ще в 2017 році), але з тих пір його розробники встигли представити тільки один проект (який, мабуть, і стане основним для компанії) — інвазивний нейроінтерфейс. В його основі — 3072 мікроелектроди, які розташовані на 96 гнучких нитках (по 32 електрода на кожній) і прикріплені до підкладки-чіпу. Пристрій імплантується в мозок інвазивно (тобто, пов’язано з проникненням через природні зовнішні бар’єри організму — шкіру, слизові оболонки, — ред.), але в майбутньому Маск обіцяв, що провести нитки до кори головного мозку можна буде за допомогою лазера.
У новому пристрої (його розмір — 2,3 × 0,8 міліметра) електродів в три рази менше — 1024. Чіп, до якого приєднані електроди, що імплантуються, поміщається під шкіру: до самого пристрою йде магнітна зарядка, а сам пристрій заряджається за ніч.
Все зчитування електричної активності відбувається на самому чіпі, а дані з нього (і в нього) передаються в бездротовому режимі: для контролю пристрою буде розроблений додаток для смартфона. Радіус роботи — 5-10 метрів.
Роботу пристрою Маск показав на свині, якій вживили електроди за два місяці до презентації. Під час демонстрації всі електроди реєстрували активність кори і спостерігати її можна було в реальному часі. Також в презентації брала участь свиня, якій також імплантували електроди, але потім дістали їх: свиня почувалася добре.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В майбутньому 12-годинний робочий тиждень стане реальністю — засновник Alibaba
Також Маск показав і робота-хірурга: про нього він говорив ще в минулому році. Робот буде відповідати за вживлення чіпа. Поки що незрозуміло, чи буде він імплантувати пристрій самостійно або ж під наглядом нейрохірурга, як було оголошено раніше.
У минулому році Маск повідомляв, що пристрій призначений для людей з повним паралічем. Зараз функціонал пристрою сильно розширився: у планах компанії — вивчення активності мозку при депресії, тривожності, травмах головного мозку, втрати слуху, інсультах та залежностях і інших захворюваннях, а також — їх потенційне лікування. Також Маск заявив, що за допомогою інтерфейсу можна буде керувати іншими пристроями — наприклад, смартфоном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені створили контактну лінзу, яка збільшує зображення при подвійному блиманні