Кабмін прийняв держпрограму стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19
Київ • УНН
КИЇВ. 27 травня. УНН. Кабінет міністрів проголосував за ухвалення державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, що включає 230 заходів. Про це сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко під час засідання уряду, передає кореспондент УНН.
"Міністерство економіки з залученням практично всіх міністерств розробило Державну програму стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби. Це насправді дуже обширний документ, до нього долучалися не тільки міністерства, а й багато експертних груп і організацій. Він включає більше 230 конкретних заходів, які будуть доступні для публічного обговорення після і у разі затвердження програми", - сказав Ігор Петрашко.
Він зазначив, що розроблена програма доповнює комплексну програму реформ у державі.
"Всі сфери, які важливі для функціонування держави програма ця доповнює. Це і сферу національної безпеки, і сферу верховенства права, розвиток економічних свобод, ефективне врядування та розвиток людського фактору. У першу чергу, задання програми і напрями, які опрацювалися... вони включають забезпечення безпечного функціонування економіки", - зазначив Ігор Петрашко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ігор Петрашко заявив, що розвиток малого та середнього бізнесу стане основою розвитку економіки України.
Він додав, що опрацьовувалися наступні напрямки:
▪️ забезпечення контролю над інфекціями;
▪️ зменшення числа постраждалих;
▪️ підвищення спроможності медичної системи.
"Три групи ініціатив. Їх можна розділити на короткострокові, середньострокові і стратегічні, превентивні. Важливо зазначити, що багато з ініціатив вже реалізуються, оскільки програма розроблялася протягом певного періоду часу. Уряд вже реалізував певні ініціативи, які допомагають і економіці, і у боротьбі з коронакризою. Це в тому числі забезпечення розробки галузевих норм та стандартів ведення господарської діяльності, звільнення тимчасово від оподаткування під час ввезення на митну територію техніки та засобів для боротьби - це з короткотермінових", - сказав Ігор Петрашко.
Він зазначив, що до середньострокових ініціатив належить надання підтримки створення виробництва товарів подвійного призначення, що можуть бути швидко перепрофільовані на виробництво виробів медичного призначення і забезпечення державного замовлення на медичне обладнання та вироби медичного призначення, засоби індивідуального захисту.
"Щодо стратегічних превентивних блоків - це створення механізму екстреної взаємодії з державними партнерами з метою координації дій, що було дуже важливо і співпраця така посилилася під час карантину, і також формування спільного бачення Україна-ЄС щодо подальшого розвитку торговельно-економічних зв’язків та нівелювання негативного впливу від заходів, вжитих для боротьби з COVID-19", - додав Ігор Петрашко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підтримку малому бізнесу може надати не так держава, як великий національний бізнес.
За його словами, наступними блоками є захист українських товарів та послуг від імпортних альтернатив та заходи секторального напрямку стимулювання економіки - промисловості, сільського господарства, енергетики, транспортної інфраструктури, інформаційно-комунікаційних технологій та сфери послуг. Для них покращать доступ до фінансів, знизять податковий і адміністративний тиск і зменшать витрати на електроенергію.
Він зазначив, що третій блок стосується підтримки економіки за функціональними напрямами у малому та середньому бізнесі, стимулюванні міжнародної торгівлі, злученні інвестицій, стимулюванні розвитку інновацій, створенні робочих місць та розвитку ринку праці і розумному регулюванні економічної діяльності.
"Якщо підсумувати, більшість наших пропозицій і ініціатив формуються на трьох китах - це доступ до фінансів, доступ до ринків та забезпечення модернізації та сталого розвитку", - сказав Ігор Петрашко.
Кабмін проголосував за вказані зміни, з доопрацюванням у триденний термін.
Нагадаємо, робоча група антикризової підтримки малого та середнього бізнесу напрацювала 35 ініціатив і передасть відповідний документ у Кабмін.