САП відкрила провадження щодо отримання хабара по 30 тис. доларів чинними нардепами
Київ • УНН
КИЇВ. 23 жовтня. УНН. Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, з метою перевірки викладеної у ЗМІ інформації, зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливого вчинення корупційного злочину народними депутатами України, пише УНН з посиланням на пресслужбу САП.
“Так, за інформацією, оприлюдненою у засобах масової інформації, 11 народних обранців, які є членами парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тис. доларів США неправомірної вигоди за голосування проти законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні Комітету Верховної Ради”, — вказано у повідомленні САП.
Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.
У САП також додали, що: “Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Досудове розслідування відповідно до ч. 7 ст. 214 КПК України доручено детективам НАБУ. Процесуальне керівництво здійснюватиме Спеціалізована антикорупційна прокуратура”.
Як писав УНН раніше, колишній віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у Facebook заявив, що ОП висунув підозру 11 нардепам зі “Слуги народу”. “Офіс Президента висунув підозру 11 народним депутатам України від партії „Слуга народу“! ️Іх звинувачують в отриманні 30 000 доларів (кожному) за голосування проти одного антикорупційного законопроекту на засіданні Комітету Верховної Ради. Офіс вимагає від депутатів-слуг пройти детектор брехні (поліграф)... Депутати від СН пропонують пройти детектор керівництву Офісу Президента!”, — написав Розенко.
При тому, Офіс Президента наполягає на тому, щоб народні депутати від фракції “Слуга народу”, які входять до складу фінансового комітету Верховної Ради, пройшли детектор брехні.