Міністр часів Шредера заявив, що газотранспортна система України "схильна до несправностей"
Київ • УНН
КИЇВ. 25 грудня. УНН. Росія і Європа залежать один від одного в області поставок газу і з введенням в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2” ситуація не зміниться. Таку думку висловив в інтерв’ю журналу Der Spiegel депутат німецького Бундестагу від партії “зелених”, колишній міністр навколишнього середовища (1998-2005 роках, уряд часів Герхарда Шредера) Юрген Тріттін, передає УНН.
“Аргумент, що таким чином можна стати залежними від Росії, є помилковим. Газ, який поставляється трубопроводом, призводить до взаємної залежності, оскільки зв’язки між постачальником і споживачем тісні. Виробник при цьому ще більш залежний, оскільки у споживача є й інші джерела”, — вважає він. На його думку, Європа може знайти інші джерела імпорту, а Росії швидко знайти інших покупців було б складніше.
Як сказав Тріттін, він не може собі уявити ситуацію, при якій РФ обірве поставки енергоресурсів.
Постійний тиск з боку Сполучених Штатів з питання “Північного потоку-2” парламентарій пояснив “економічними інтересами і слідуванням принципу America First в енергетичній політиці”. Посла США в ФРН Річарда Гренелл політик порівняв з “охоронцем на вході”, який просуває американський фрекінговий газ.
Одночасно з цим депутат Бундестагу вказав на стурбованість східноєвропейських країн у зв’язку з “зростанням енергетичної потужності Росії”. За його словами, ці держави хочуть солідарності від Брюсселя, і вони її зараз отримують.
Українську газотранспортну мережу Тріттін назвав “схильною до несправностей”. “Тому що необхідні інвестиції не здійснюються. Якщо транспортування (газу по ГТС України) припиниться, то не можна виключати проблем з енергопостачанням в Європі”, — сказав депутат Бундестагу.
Як повідомляв раніше УНН, екс-канцлер ФРН Шредер розкритикував США за тиск з питання “Північного потоку-2”.