Український агроекспорт за перше півріччя досяг майже 12 млрд дол. - УКАБ

Український агроекспорт за перше півріччя досяг майже 12 млрд дол. - УКАБ

Київ  •  УНН

 • 879330 перегляди

КИЇВ. 31 липня. УНН. Обсяг експортованої у першому півріччі поточного року української агропромислової продукції становив 11,8 млрд дол. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин.

Вона уточнила, що наразі ця оцінка є попередньою.

Деталі

Загальна маса експортованої продукції українського АПК становить 36,4 млн тонн. При цьому у ТОП-5 позицій за експортною виручкою увійшли кукурудза (16,7 млн тон - 3,4 млрд дол.), соняшникова олія (2,8 млн тонн - 2,7 млрд дол.), пшениця (8,5 млн тонн - 1,7 млрд дол.) соєві боби (1,8 млн тонн - 0,7 млрд дол.) та соняшникова макуха (2 млн тонн - 0,5 млрд дол.).

Світлана Литвин повідомила, що близько 50% експортної виручки надійшло з країн ЄС. При цьому найбільшими імпортерами української агропромислової продукції серед країн-членів ЄС є Румунія, Польща, Іспанія, Нідерланди та Італія.

Нагадаємо

Члени громадської спілки “Всеукраїнський аграрний форум” раніше звернулися з листом до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у якому просять вжити заходів щодо повноцінного відновлення постачання української сільськогосподарської продукції, передусім на ринки ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль ігнорує українських аграріїв - вони нагадали про себе листом, у якому вимагають сприяти українському експорту

Представники українського АПК стурбовані ініціативами окремих держав-членів ЄС та Європейської комісії, які несуть в собі небезпеку знищення українського аграрного сектору економіки. Зокрема, вони занепокоєні фактами, які свідчать про невиконання ст. 35 Угоди. Ця стаття говорить про те, що жодна сторона Угоди не повинна запроваджувати будь-які заборони чи обмеження щодо імпорту будь-якого товару іншої сторони. Однак, переконані аграрії, практика обмежень, зокрема щодо ввезення на територію низки країн-членів ЄС українського зерна, порушує положення Угоди та є дискримінаційною щодо України.

З цього приводу президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко в коментарі УНН зазначив, що, на його думку, Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Румунія не можуть конкурувати з Україною у агропромисловому комплексі, а блокуванням українського експорту протирічать позиції Єврокомісії та Європарламенту.