Система адміністрування об'єднання акцизу на пальне ще не запрацювала - Г.Рябцев
Київ • УНН
КИЇВ. 6 березня. УНН. З початку поточного року в Україні скасували роздрібний акциз на пальне, включивши його ставку до основного податку. Однак, до цього часу докумети, які мав би розробити Кабмін, про розподіл грошей з об’єднаного акцизу до місцевий бюджетів, ще не опубліковані. Про це у коментарі УНН розповів експерт паливного ринку Геннадій Рябцев.
За словами експерта, з огляду на вказані обставини оцінювати ефективність скасування роздрібного акцизу зарано.
“Говорити зараз про якийсь ефект не можна, оскільки поки що немає рішення про порядок зарахування коштів до місцевих бюджетів. Точніше, його було наче схвалено, проект документу я бачив, але я не бачив опублікованого документа. Тобто, у базі законодавства цього документу поки немає. Наче ж його було прийнято ще 8 лютого, але сьогодні документу в базі ще не має. Це стосовно зарахування до Державного бюджету, адже зміни до Податкового кодексу набули змін з першого січня, однак Кабмін мав розробити порядок вилучення із загального акцизу грошей і спрямування їх на території місцевих бюджетів, на території яких розташовані автозаправні станції. І от документ місяць тому наче було схвалено і було повідомлення на Урядовому порталі, але у базі документів я його не бачив”, — пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скасування роздрібного акцизу дає підстави сподіватися на швидке скорочення сірого ринку пального — С.Корецький
Г.Рябцев додав, що загалом є підстави сподіватися на позитивний ефект від скасування роздрібного акцизу.
“Затримка документу може бути пов’язана з тим, що він ще десь на затвердженні, або відбулися якісь речі, які не дозволяють здійснювати адміністрування за цим документом. Теоретично ж, все має бути добре. Але зараз ми можемо говорити лише про передбачуваний ефект, що це декілька мільярдів додаткових гривень піде в бюджет. Але куди вони підуть, ці гривні, чи вони підуть на потребу громад, чи розчиняться в бюджеті — в мене поки що немає висновків, тому що дуже велика кількість ґрунтовних і корисних ініціатив не приносили очікуваних результатів”, — додав він.
Експерт зазначив, що перші висновки податкової реформи паливного ринку можна буде робити за підсумками першого півріччя.
“Щодо прогнозів, можна буде щось сказати за підсумками півріччя, а не за підсумками двох місяців. Тим більше, що січень не є показовим у цьому плані через велику кількість свят. Тому потрібно почекати першого кварталу, щоб порівняти його з першим кварталом минулого року. Ми очікуємо покращення, однак про це можна зробити висновок, маючи хоч якість статистичні дані”, — зазначив він.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами В.Гройсмана, надходження акцизу з нафтопродуктів до місцевих бюджетів зросте на понад 2 млрд грн.
Також нагадаємо, за оцінками експертів, до скасування роздрібного акцизу його платили лише 40% учасників ринку.