Ю.Житомирський: попри зміну керівництва МОЗ, тендерні закупівлі медобладнання - корупційні
Київ • УНН
КИЇВ. 13 лютого. УНН. У МОЗ, попри зміну вже не одного міністра, так і не з’явилося політичної волі зупинити корупції в тендерах на закупівлю медичного обладнання. Те саме стосується, на жаль, і медпрепаратів, і вакцин. Про це у коментарі УНН зазначив лікар, екс-заступник Голови Секретаріату МДО “Депутатський контроль” Юрій Житомирський.
“На жаль, з корупцією і зі зловживаннями в процесі тендерних закупівель медобладнання нічого не змінилося. Вже змінився другий, третій, черговий міністр, але у МОЗ немає політичної волі для того, щоб припинити свавілля з тендерними закупівлями. Порядок так і не наведений, є певні зловживання, зокрема, і щодо закупівлі медобладнання.
Проблема так само в закупівлі медичних препаратів і вакцин. Міністерство і тут не може організувати роботу. Пафосна і помпезна програма із закупівлі медпрепаратів та вакцин через міжнародні організації на сьогоднішній день так само провальна.
Відносно закупівлі медичного обладнання: на сьогоднішній момент фірми, які звикли сидіти на корупційних схемах ще з часів попередньої влади — вони до сих пір блокують тендера, починаються суди-пересуди, умови тендерів прописуються під конкретно взяту підприємство, і нічого не змінилося. МОЗ закриває очі і просто дає прес-конференції”, — сказав він.
За його словами, у країні, “в якій корупція проходить червоною ниткою і через систему охорони здоров’я, зокрема, закупівлі медобладнання, апріорі, не можуть бути чесними”.
“Причина — міністр не є професіоналом”, — додав Ю.Житомирський.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, столичні правоохоронці викрили схему закупівлі старого медобладнання під виглядом нового.
Наразі слідчим шляхом перевіряється інформація про порушення посадовими особами ТОВ “УМТ+” , ПрАТ “УМТ”, ТОВ “Медторг”, ПП “НВО “ДІКСІОН Україна”, а також посадовцями обласних департаментів охорони здоров’я вимог чинного законодавства України.
За даними слідства, зазначені комерційні структури імпортували на територію України медичне обладнання, яке згодом продавали за значно завищеними цінами
Також нагадаємо, постачальник медобладнання Toshiba через суд відібрав у благодійного фонду більше 2 млн грн. Йдеться зокрема, про ТОВ “УМТ+”.