ЄК готова консультуватись з Україною при підготовці висновку щодо рішення регулятора про сертифікацію "Північного потоку-2"
Київ • УНН
КИЇВ. 18 листопада. УНН. Єврокомісія готова консультуватися з Україною в процесі підготовки висновку щодо проєкту рішення німецького регулятора про сертифікацію оператора “Північного потоку-2”. Про це інформує міністерство енергетики України за підсумками зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з Єврокомісаром із питань енергетики Кадрі Сімсон, пише УНН.
Цитата
“За словами комісара Сімсон, Єврокомісія готова консультуватися з Україною в процесі підготовки висновку Комісії щодо проєкту рішення Федерального мережевого агентства Німеччини Bundesnetzagentur про сертифікацію „Північного потоку-2“. Таким чином, Україна стане активним учасником процесу сертифікації не лише політично, а й юридично”, — інформує пресслужба Міненерго.
Деталі
Повідомляється також, що українську сторону запросили взяти участь у “групі ризику”, створеній відповідно до Регламенту про безпеку постачання, яка складається виключно з держав-членів ЄС.
Метою засідання “групи ризику” стануть консультації щодо стану енергетичної безпеки в Україні, вироблення спільних рішень та взаємодопомога разом з європейськими країнами у кризових ситуаціях.
Що було раніше
Цього тижня стало відомо, що НАК “Нафтогаз України” та Оператор ГТС України братимуть участь у сертифікації “Північного потоку-2”.
Одразу після рішення про участь українських компаній, Bundesnetzagentur заявив про призупинення процесу сертифікації компанії-оператора газопроводу.
Додамо
8 вересня 2021 року компанія “Nord Stream-2 AG” (“Газпром” володіє 100% власності), проектна компанія та майбутній оператор газопроводу “Північний потік-2”, подала у повному обсязі заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передачі (ITO) газопроводу “Північний потік-2” до Федерального мережевого агентства Німеччини. Як ITO Nord Stream-2 AG залишиться у складі Групи Газпром, вертикально інтегрованої енергетичної компанії, що суперечить чинному європейському законодавству, вказували в НАК “Нафтогаз України”.
Різке зростання цін на енергоносії в поєднанні з недопоставками в останні тижні викликали звинувачення з боку європейських офіційних осіб в тому, що Росія обмежує поставки, щоб чинити тиск на владу з метою сертифікації нового трубопроводу.
Зокрема, президент Росії Володимир Путін пообіцяв збільшити поставки газу і сказав, що “Північний потік-2” може бути запущений “на наступний день після” такого схвалення.