В уряді назвали заходи, які дозволять мінімізувати наслідки кризи в енергетиці
Київ • УНН
КИЇВ. 29 травня. УНН. Перш за все необхідно мінімізувати вплив карантинних обмежень, що призведе до збереження робочих місць в енергетичному секторі та уникненню соціальної напруги. Про це повідомляє УНН із посилання на Державну програму стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19.
"Критично важливим є мінімізація впливу карантинних обмежень", - сказано у програмі.
Зазначається, що поступове послаблення карантинних обмежень дозволить відновити бізнес-активність української економіки та збільшити споживання електроенергії, газу, нафти та нафтопродуктів. Збільшення споживання призведе до збереження робочих місць в енергетичному секторі та уникненню соціальної напруги.
До додаткових заходів, спрямованих на вирішення кризи в секторі та забезпечення сталого розвитку, відносяться: забезпечення фінансової стабільності системи, забезпечення прозорості ринкових відносин та забезпечення енергетичної незалежності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В.о. міністра енергетики Буславець озвучила вжиті заходи для балансування енергоринку
Так, до першої групи заходів відносяться: ліквідація заборгованостей між учасниками ринку, що забезпечить уникнення зупинки підприємств енергетичної галузі та дефолту відновлювальних джерел енергії; стабілізація оптових цін для забезпечення фінансової ліквідності всіх учасників ринку, що дозволить забезпечити усіх учасників достатніми коштами для підтримки операційної діяльності; поступовий перегляд тарифів для домогосподарств, що дозволить забезпечити фінансову стабільність на ринку.
Для забезпечення прозорості ринкових відносин та забезпечення енергетичної незалежності необхідно: забезпечити сталий перехід до вільного ринку електроенергії та газу, що надасть можливість започаткувати розвиток ринкових відносин та конкуренцію на ринку; створити передумови для модернізації основних фондів, що забезпечить їх оновлення та мінімізацію втрат ресурсу при транспортуванні та розподілі.
Та для реалізації третьої групи заходів необхідно: створити умови для нарощування видобутку, що забезпечить скорочення обсягів імпорту енергоресурсів; створити умови для сталого розвитку та модернізації електроенергетичних потужностей, що дозволить оптимізувати роботу енергосистеми; забезпечити нарощування державних резервів та диверсифікації імпорту ресурсів, що забезпечить енергетичну незалежність країни.
Нагадаємо, Кабінет міністрів проголосував за ухвалення державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, що включає 230 заходів.
Також нагадаємо, падіння промисловисті призвело до зниження попиту на електроенергію, що своєю чергою змушує Україну зменшувати потужність генерації. При цьому продавати електроенергію Україна не може: в Європу - немає фізичної можливості, а Росія та Білорусь купувати українську електроенергію не хочуть.
Уряд та Міністерство енергетики вживає комплекс антикризових заходів.