В Україні триває епідемія соціально-небезпечних хвороб – лікар
Київ • УНН
КИЇВ. 1 березня. УНН. Наразі, в Україні триває епідемія соціально-небезпечних хвороб, до яких також відносяться і парентеральні вірусні гепатити. Однак, держава не вживає жодних кроків, аби цьому якось протистояти. Про це у коментарі УНН розповів лікар-імунолог, відповідальний секретар національної медичної палати Сергій Кравченко.
“У нас на даний час в Україні іде епідемія соціально-небезпечних хвороб та особливо небезпечних хвороб, до яких так само відносяться парентеральні вірусні гепатити В і С. Тобто, Україна на сьогодні знаходиться у стані епідемії, адже у нас дуже велика кількість людей, які є або носіями, або перебувають в латентній фазі хвороби, або хворіють парентеральним вірусним гепатитом В або С. І зважаючи на такий стан справ, я не розумію не виваженої позиція центрального органу виконавчої влади в сфері охорони здоров’я стосовно цього питання. Адже, якщо у нас є епідемія, то для її подолання ми маємо запроваджувати державні програми”, — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У.Супрун позбавила українців ліків від гепатиту С, що уп’ятеро дешевші аналогів
Також, С.Кравченко зазначив, що є кілька напрямків, за якими сьогодні мав би діяти МОЗ щодо подолання епідемії соціально-небезпечних хвороб.
“Ми повинні розвивати діагностичну базу. Мається на увазі і лабораторну, і інструментальну. Ми маємо запровадити заходи епідконтролю та профілактики аби протидіяти епідемії, адже той же гепатит В є імунокерованим, бо є вакцина проти нього. Що стосується гепатиту С — у нас він є імунонекерованим, бо на даний час не існує від парентерально вірусного гепатиту С вакцини. Тому ми маємо застосувати заходи неспецифічної профілактики. Ви десь чули що МОЗ цим займається? Ні! У нас все зводиться до лікарських засобів”, — сказав лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хворі залишилися без спеціальних ліків від гепатиту
Він наголосив на тому, що під час епідемій соціально-небезпечних хвороб не можна обмежувати лікарів та пацієнтів у виборі лікарських засобів.
“Чому ми на даний час говоримо про одного виробника чи декілька препаратів (йдеться про американську компанію "Гілеад“, — ред.)? По-перше, є препарати для лікування парентеральних вірусних гепатитів В або С інших виробників, інших країн, так само і європейських, і азіатських. Бо той самий Китай виробляє препарати на рослинній основі, якими можна лікувати парентеральні вірусні гепатити.
Тож чим більше у нас в Україні буде зареєстровано препаратів, і чим більше буде права вибору і у пацієнта і безпосередньо у лікаря — тим краще. На даний час вони мало того що обмежені — то нам їх ще більше обмежують”, — додав він.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, У.Супурун на вимогу американської компанії “Гілеад” скасувала в Україні реєстрацію на генеричні ліки від гепатиту С.
Таким чином пацієнти втратили можливість отримувати своє лікування, адже саме скасованого препарату було закуплено на суму більше 5,5 млн грн за тендерними процедурами.