В Україні поки не виявили нових COVID-штамів з Британії, Бразилії чи ПАР - Ляшко
Київ • УНН
КИЇВ. 26 лютого. УНН. В Україні на сьогодні не виявлено нових штамів коронавірусної хвороби походженням з Великої Британії, ПАР чи Бразилії. Про це під час брифінгу у п'ятницю, 26 лютого, повідомив заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає кореспондент УНН.
Цитата:
"Секвенування геному коронавірусу, який циркулює на території нашої країни, сьогодні не підтвердив наявність “британського”, “південноафриканського” або “бразильського” походження мутацій“, — сказав Ляшко.
Деталі
З його слів, про відповідні результати свідчать отримані перші результати зразків з німецької клініки "Шаріте", куди направляли на дослідження біоматеріал, відібраний у хворих в Україні.
“Ми очікуємо на наступному тижні результати проведеного всередині країни секвенування, де будуть досліджені зразки від тяжкохворих, відібрані в Івано-Франківській області, і будемо знати, чи циркулюють у нас минулі штами, чи вже є нові штами, які призводять до зростання кількості випадків коронавірусної хвороби”, — додав головний санлікар.
Що було раніше
22 лютого в Україні за допомогою методу секвенування мали розпочати досліджувати циркуляцію нових штамів COVID-19.
Напередодні голова МОЗ Максим Степанов повідомив також, що У лабораторії берлінської клініки "Шаріте" перевірили 48 зразків з України на наявність нових штамів коронавірусу, і нових варіантів COVID-19, у тому числі "британського", не виявлено.
Доповнення
За даними ВООЗ, новий штам коронавірусу, вперше виявлений у Великій Британії, зафіксовано вже у 101 країні.
14 грудня 2020 року влада Великої Британії повідомила ВООЗ про виявлення методом геномного секвенування нового варіанту вірусу SARS-CoV-2. Результати аналізу вказують на здатність нового варіанту легше передаватися від людини до людини.
Виявлений “британський” варіант коронавірусу не лише швидше передається, але і, можливо, більш смертоносний, заявив раніше прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Він уточнив, що розроблені вакцини ефективні проти обох варіантів коронавірусу.
18 грудня 2020 року національні органи охорони здоров’я Південної Африки оголосили про виявлення нового варіанту SARS-CoV-2, що швидко поширюється в трьох провінціях Південної Африки. У січні стало відомо, що у Бразилії також виявили новий штам коронавірусу, як і в Японії.