Україна приєднається до Декларації про безпеку шкіл
Київ • УНН
КИЇВ. 29 жовтня. УНН. Вчора, під час засідання Кабінету Міністрів України було ухвалено підписання Декларації про безпеку шкіл. Відповідне рішення було прийнято на виїзному засіданні Кабінету Міністрів у місті Маріуполь. Про це повідомляє УНН із посиланням на Урядовий портал.
“Уряд ухвалив проект Указу Президента, що уповноважує Міністра освіти і науки Ганну Новосад на підписання Декларації про безпеку шкіл”, — йдеться у повідомленні.
Декларація містить низку зобов’язань, спрямованих на попередження та реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту. "Наразі до документа приєдналося 89 держав з різних регіонів світу. У цих країнах вже розроблені та успішно впроваджуються підходи до імплементації Декларації", - повідомили на порталі.
“Збройна агресія Російської Федерації та тимчасова окупація АР Крим і частин Донецької та Луганської областей — це, без перебільшення, трагедія нашого народу. І найбільш вразливими у цій ситуації є саме наші діти. Приєднанням до Декларації Україна продемонструє міжнародній спільності прагнення та політичну волю захистити своїх учнів і вчителів, убезпечити їх від конфлікту, а приміщення закладів освіти — від нападів та використання у військових цілях. Без доступу до якісного навчання діти позбавляються майбутнього, і ми не можемо цього допустити ”, — пояснює Ганна Новосад.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін виділив 300 млн гривень на доступне житло для 950 родин
Важливо зауважити, що країни-підписанти Декларації — це як держави, на території яких немає військових конфліктів, так і ті, де має місце збройна агресія.
За чотири роки з часу відкриття Декларації у багатьох країнах—підписантів відбулися зміни щодо політики держави стосовно освіти у час збройного конфлікту, і їхній досвід може бути цінним для України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Двоє українських школярів вибороли дві медалі на науковому конкурсі в Бразилії
Важливим аспектом приєднання до Декларації є відновлення освітньої інфраструктури, забезпечення психологічної реабілітації учнів, батьків і вчителів, сприяння проведенню тренінгів з безпеки та охорони здоров’я тощо.
Нагадаємо, за повідомленнями ЮНІСЕФ — кількість атак на школи на Донбасі збільшилась у чотири рази.