У Міносвіти пояснили, як реєструватися на ДПА у формі ЗНО
Київ • УНН
КИЇВ. 10 лютого. УНН. Учні, які не планують вступати до вишів і хочуть скласти Державну підсумкову атестацію у формі Зовнішнього незалежного оцінювання, повинні під час реєстрації поставити відповідні позначки про це. Процедуру реєстрації пояснили у пресслужбі Міністерства освіти і науки, передає УНН.
Цитата
“Якщо учень профтеху, студент коледжу або технікуму завершує здобуття повної загальної середньої освіти, а отже складає державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО, і не планує у 2021 році вступати до закладу вищої освіти, то під час реєстрації він має зазначити про це у відповідних полях. Реєструючись на ДПА з математики або іноземної мови, потрібно також обрати рівень вивчення предмета, оскільки від цього залежатиме складність завдань на тестуванні та кількість часу, відведеного на їх виконання”, — йдеться у повідомленні.
Деталі
Державна підсумкова атестація для тих, хто отримує повну загальну середню освіту, цьогоріч складається з 4 предметів:
— української мови;
— математики;
— історії України або іноземної мови (за вибором);
— історії України, іноземної мови, біології, географії, фізики, хімії (за вибором).
Алгоритм дій учасника “ДПА у формі ЗНО” може залежати від того, чи планує учень вступати до закладу вищої освіти. Так, якщо він завершує навчання на кваліфікованого робітника чи фахового молодшого бакалавра і продовжує вчитись у профтеху чи коледжі і не вступає до закладу вищої освіти, потрібно проставити галочку біля поля “Не отримувати”, що означатиме, що його результат не будуть обраховувати за 200-бальною шкалою ЗНО.
Якщо ж учень завершує навчання на кваліфікованого робітника чи фахового молодшого бакалавра і планує цього ж року вступати до закладу вищої освіти — він обирає, на якому рівні вивчав математику або іноземну мову (профільний або стандарт) і ставить галочку біля поля “Отримати (Вступ до ЗВО)” у колонці “Результати за шкалою 100-200 балів”.
Дізнатися, на якому рівні вивчається предмет — профільному чи стандарту — учасник ДПА може у викладача або адміністрації закладу, де навчається.
Доповнення
У МОН готують чотири моделі складання ЗНО в залежності від епідситуації.