Суд розгляне позов акціонера "Мотор Січ" до топ-менеджменту підприємства через крадіжки на суму 438 млн
Київ • УНН
КИЇВ. 9 вересня. УНН. До Господарського суду Запорізької області надійшов позов до топ-менеджерів ВАТ "Мотор Січ" від одного з акціонерів з вимогою компенсувати підприємству збитки, завдані операціями по незаконному виведенню коштів з їх подальшим протиправним переведенням у готівку на суму 438 млн грн, передає УНН.
У відповідній позовній заяві вказані голова Ради директорів ВАТ "Мотор Січ" Сергій Войтенко і фінансовий директор, член ради директорів ВАТ "Мотор Січ" Віктор Лунін.
Позов про компенсацію збитків, нанесених діями топ-менеджменту підприємства, стосується подій 2013-2016 років, протягом якого зазначені особи, за інформацією позивача, купували "сміттєві" цінні папери в рамках схеми незаконного збагачення. Дані факти були зафіксовані в квітні 2018 року вердиктом Шевченківського суду столиці в рамках розгляду кримінальної справи під реєстраційним номером в Єдиному реєстрі досудових розслідувань № 42017000000001137.
Як випливає з постанови суду в рамках кримінальної справи, "посадові особи ВАТ "Мотор Січ" вчинили розтрату майна шляхом перерахування безготівкових коштів за придбання (сміттєвих) цінних паперів на розрахункові рахунки підприємств з ознаками фіктивності, а саме: TOB "Грант-Імпорт-Торг", TOB "Пром-Інновація Плюс" на загальну суму понад 350 млн грн, що є особливо великим розміром.
Крім цього посадові особи групи компаній "Мотор Січ" в цей же період здійснили розтрату майна шляхом перерахування безготівкових коштів за послуги перестрахування власних угод на розрахункові рахунки страхових компаній ТДВ "CK "Хортиця" на суму 45,5 млн грн, ЗАТ "CK "Аеліта" на суму 3,6 млн грн, ЗАТ "CK "Біфест" на суму 4,3 млн грн, всього на загальну суму 53,4 млн грн.
У подальшому вказані страхові компанії здійснювали придбання сміттєвих цінних паперів у підприємств з ознаками фіктивності, тим самим здійснюючи переведення безготівкових коштів у готівку та передаючи їх замовникам злочину", - сказано в ухвалі суду, де наводиться перелік з десятків фіктивних підприємств, акції яких купували топ-менеджери ВАТ "Мотор Січ" Войтенко і Лунін з метою виведення коштів підприємства та їх подальшого переведення в готівку.
За даними слідства, Лунін особисто підписував договори купівлі-продажу сміттєвих цінних паперів з фіктивними компаніями, і при його участі здійснювалося перерахування коштів за їх придбання з метою подальшого переведення в готівку.
На думку подавачів позову, який буде розглядатися Господарським судом Запорізької області, один з фігурантів схеми - Віктор Лунін - навмисне наносив шкоду підприємству, а інший - Сергій Войтенко - не зупинив такі дії, хоча мав можливості і повноваження, а також володів всією інформацією про нанесення збитків підприємства через протизаконне виведення його коштів.