США, країни ЄС та Велика Британія звинуватили Мінськ у використанні мігрантів для дестабілізації ситуації у сусідніх країнах

США, країни ЄС та Велика Британія звинуватили Мінськ у використанні мігрантів для дестабілізації ситуації у сусідніх країнах

Київ  •  УНН

 • 13831 перегляди

КИЇВ. 12 листопада. УНН. Члени Радбезу ООН Естонія, Франція, Ірландія, Норвегія, Велика Британія, США, а також Албанія зробили заяву щодо ситуації в Білорусі та звинуватили Мінськ у використанні мігрантів для дестабілізації ситуації у сусідніх країнах. Заява опублікована на сайті представництва США при ООН, пише УНН.

Цитата:

“Ми, нинішні члени Ради Безпеки з Європейського Союзу, Естонія, Франція та Ірландія, до яких сьогодні приєдналися члени Ради Безпеки Норвегія, Сполучене Королівство та Сполучені Штати, а також новий член Ради Безпеки Албанія, засуджуємо організовану інструменталізацію людей, чиї життя та благополуччя були поставлені під загрозу в політичних цілях Білоруссю з метою дестабілізації сусідніх країн та зовнішнього кордону Європейського Союзу та відволікання уваги від її власних порушень прав людини, що посилюються. Ця тактика є неприйнятною і вимагає рішучої міжнародної реакції та співпраці, щоб притягнути Білорусь до відповідальності. Це демонструє, як режим Лукашенка став загрозою регіональній стабільності”, — йдеться у заяві.

Деталі

Також країни закликали припинити ці нелюдські дії і не наражати на небезпеку життя людей і вказали, що необхідно надати міжнародним організаціям негайний і безперешкодний доступ до людей, які там перебувають, для доставки гуманітарної допомоги.

“Разом ми висловлюємо солідарність з Польщею та Литвою і готові обговорити подальші заходи, які ми можемо вжити для їх підтримки та націлені на тих, хто бере участь у діяльності режиму Лукашенка, який сприяє незаконному перетину зовнішніх кордонів Європейського Союзу, та робить свій внесок. Ми залишатимемося єдиними та повними рішучості захищати ЄС від цих гібридних операцій з боку білоруської влади. Ми закликаємо до співпраці країни походження та транзиту, щоб застерегти своїх громадян від потрапляння в пастку, встановлену білоруською владою”, — йдеться у заяві.

Що було раніше

8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.

У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.

10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.

Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії.

Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС. 

У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.