Справа Івана Яцкіна: адвокат оскаржив "вирок за держзраду", який винесли в окупованому Криму
Київ • УНН
КИЇВ. 26 травня. УНН. Адвокат Івана Яцкіна, засудженого в Криму за звинуваченням у “державній зраді”, Микола Полозов подав апеляційну скаргу на вирок кримчанину. Про це захисник розповів в коментарі “Крим.Реалії”, передає УНН.
Цитата
“Скаргу я подав поки що коротку, для розгорнутої скарги мені необхідно мати на руках протокол судового засідання. Протокол до сих пір не надали, оскільки головуюча суддя Алла Хіневич знаходиться в дорадчій кімнаті вже по іншому процесу, а без її підпису протокол не видають. Що стосується підстав, сам Іван Григорович прийняв рішення подавати скаргу. Наша позиція полягає в тому, що ми вважаємо вирок занадто суворим у зв’язку з низкою пом’якшуючих обставин, в тому числі в зв’язку з наявністю малолітніх дітей у мого підзахисного”, — розповів адвокат.
Деталі
За словами Полозова, апеляційна скарга на вирок кримчанину Яцкіну буде розглянута в Третьому апеляційному суді загальної юрисдикції в російському Сочі.
21 травня колегія суддів у Криму на чолі з головуючою Аллою Хіневич засудила Яцкіна до 11 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік.
У представництві президента Володимира Зеленського в АРК засудили вирок російського суду в Криму, винесений Івану Яцкіну за звинуваченням в “державній зраді”.
У Міністерстві закордонних справ України закликали міжнародне співтовариство відреагувати на вирок російського суду в Криму Івану Яцкіну за звинуваченням в “державній зраді”.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова засудила вирок Яцкіну.
Кримчанина звинуватили в “державній зраді” (275 стаття кримінального кодексу Росії — ред.). Всі засідання по даній справі проходили в закритому режимі, суд посилався на наявну в матеріалах справи, державну таємницю.
Уродженець села Войкове Первомайського району Іван Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року в Криму за підозрою в державній зраді. Про це стало відомо в грудні 2019 року.
Російське слідство стверджує, що, перебуваючи в Криму, Яцкін передавав СБУ відомості, які “становлять державну таємницю Росії”. На запит ЗМІ в СБУ поінформували, що Іван Яцкін не співпрацював зі Службою безпеки України.
Правозахисний центр “Меморіал” визнав Івана Яцкіна політв’язнем.