Розслідування збиття літака МАУ досі триває, призначено комісійну криміналістичну експертизу - ОГП
Київ • УНН
КИЇВ. 10 грудня. УНН. Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо збиття літака Міжнародних Авіаліній України PS752 наразі триває, про підозру нікому не повідомлялось. Про це УНН повідомили в управлінні інформаційної політики Офісу Генерального прокурора.
Деталі
За інформацією Офісу Генерального прокурора України, Головним слідчим управління Служби безпеки України за процесуального керівництва ОГП здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за вказаними фактами.
Цитата
“Під час досудового розслідування проведено кілька сотень слідчих і процесуальних дій, призначено комплексну комісійну криміналістичну експертизу, яка ще триває. Наразі про підозру нікому не повідомлялось, досудове розслідування триває”, — зазначили в управлінні.
Додамо
У неділю, 21 листопада, іранський військовий суд розпочав слухання у справі про збиття українського пасажирського літака у 2020 році, у результаті якого загинули 176 людей.
Міністерство закордонних справ України після цього повідомило, що взяло до відома інформацію про початок слухань у військовому суді Ірану щодо збиття літака Міжнародних авіаліній України рейсу PS752. Також стало відомо, що на перше засідання запросили посла України.
Пізніше з заявою виступила Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752. Так, зокрема, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, повідомили, що Ісламська Республіка Іран не прийняла пропозиції зустрітися 22 листопада для проведення переговорів щодо репарацій за збиття рейсу PS752.
Контекст
Рейс PS752 Тегеран — Київ (літак Boeing 737-800) Міжнародних авіаліній України зазнав аварії невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня 2020 року. Загинули 176 людей: громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану. Іранські війська 11 січня 2020 року заявили, що український Boeing був збитий випадково, провиною став людський фактор: літак пролітав поряд із військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за “ворожу ціль”.
Зазначимо, що Організація цивільної авіації Ірану в підсумковому звіті назвала причиною аварії українського літака на околицях Тегерана в січні 2020 року помилку оператора системи ППО. Україна назвала цей звіт “збірником маніпуляцій”.