Платний безвіз до ЄС для українців запрацює у 2021 році - експерт
Київ • УНН
КИЇВ. 4 травня. УНН. Європейська система інформації про поїздки та дозволів (ETIAS), яка передбачає попередню авторизацію вартістю 7 євро для громадян, що планують подорож в рамках безвізового режиму до Шенгенської зони, розпочне роботу не раніше 2021 рік. Про це на брифінгу в Києві повідомила заступник директора ГО “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька, передає кореспондент УНН.
“Це є міфом — що Європейський союз намагається покарати Україну за якісь порушення, тому що так званий „платний безвіз“ — це насправді нова система попередньої авторизації, яка буде введена для всіх громадян безвізових країн, а таких для ЄС більше 60. До них входить і Україна, і Грузія, і Молдова, і США, і Канада, і ще група країн. Громадяни всіх цих країн перед тим, як здійснити подорож до ЄС, мають авторизуватись на спеціально розробленому сайті”, — сказала Кульчицька.
За її словами, авторизація буде виглядати як невелика анкета, в якій необхідно зазначити мету подорожі, зазначити, чи не порушували ви міграційне законодавство, внести дані свого паспортного документу, ім’я, прізвище, і також вказати, “чи були ви, наприклад, в зоні конфлікту, тобто чи не становите ви загрозу для Європейського союзу”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канада проситиме біометричні дані при подачі на візу
Для абсолютної більшості громадян ця авторизація буде швидкою, запевняє аналітик, і буде відбуватись за 10-15 хвилин — півгодини. Ім’я і прізвище особи, яка планує мандрівку, будуть порівнювати з базами даних в ЄС, в Шенгенській зоні.
“Будуть перевіряти, чи дані паспортного документу не збігаються, наприклад, зі злісними порушеннями. Якщо такий факт буде виявлено, тоді в ручному режимі особа, яка є відповідальною, у конкретній країні Європейського союзу, буде ще раз перевіряти. На все це у них буде 96 годин, тобто 4 доби. Тож для абсолютної більшості українців незручність буде полягати в тому, що потрібно буде заплатити за цю авторизацію 7 євро. Ця плата буде одноразовою на 3 роки, тобто якщо людина збирається поїхати до країн ЄС, наприклад, наступного тижня, їй потрібно буде авторизуватись у системі, доволі швидко отримати реєстрацію, і після цього ця реєстрація буде дійсна 3 роки”, — розповіла експерт.
На її думку, від візового режиму ця система вигідно відрізнятиметься вартістю, а також зручністю.
“Ця система планується до введення в 2021 році”, — додала Кульчицька, зазначивши, що, скоріше за все, ETIAS на першому етапі буде введена у аеропортах, а вже пізніше, після 2021 року, вона буде вводитись і в наземних пунктах.
Як повідомляв УНН, з початку запровадження безвізу станом на 25 квітня загалом до ЄС у безвізовому порядку прослідувало 483 тисяч громадян України.