На Харківщині викрили схему розкрадання пального у центрі забезпечення ЗСУ

На Харківщині викрили схему розкрадання пального у центрі забезпечення ЗСУ

Київ  •  УНН

 • 15074 перегляди

КИЇВ. 26 травня. УНН. Служба безпеки України викрила розкрадання 5 тонн пального в одному з центрів забезпечення Збройних Сил України на Харківщині. Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує УНН.

"Оперативники спецслужби встановили, що керівники середньої ланки центру організували систематичне розкрадання паливно-мастильних матеріалів, призначених для потреб української армії. Дизельне паливо та бензин один з фігурантів особисто вивозив з території військової частини невеликими партіями. Потім пальне акумулювали на складах посередників та збували оптовими партіями за готівку місцевим підприємцям. У межах кримінального провадження правоохоронці задокументували три епізоди розкрадання паливно-мастильних матеріалів загальним обсягом понад 5 тонн", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що співробітники СБУ затримали автомобіль посередників під час перевезення чергової партії солярки розміром у 3 тонни, незаконно придбаної у військових.

"Під час шести обшуків, проведених у службових приміщеннях центру забезпечення Збройних Сил та за місцями проживання фігурантів справи, правоохоронці виявили докази корупційної діяльності, а також гроші, одержані від оборудки. Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам справи про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 410 (викрадення, привласнення військовослужбовцем військового майна, вчинені в умовах особливого періоду) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до 12 років позбавлення волі. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії", - резюмували у СБУ.

Вказується, що операція з блокування протиправної діяльності проводилась спільно зі слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань в м. Полтава під процесуальним керівництвом Військової прокуратури Харківського гарнізону.

Як повідомлялося раніше в УНН, СБУ викрила мільярдні зловживання з держкоштами під час закупівель харчових продуктів.