На договірних матчах "Сум" заробили понад 10 млн євро - ЗМІ
Київ • УНН
КИЇВ. 16 квітня. УНН. Протягом півтора року ФК "Суми" практикував договірні поєдинки. За цей термін команда відіграла 30 матчів договірного характеру, передає УНН з посиланням на сюжет телеканалу Футбол 1/2.
"У ситуації з ПФК "Суми" - вони робили ставки і в Україні, і за кордоном, але в основному це відбувалося на азіатських букмекерських ринках. Якщо говорити про оцінки того, скільки люди заробили на цих угодах, то за найскромнішими підрахунками мова йде про 10 млн євро", - говорить глава комітету з питань етики та чесної гри Франческо Баранка.
ФК "Суми" займався двома видами матч-фіксингу - підкуп арбітрів або суперника, каже Баранка.
"Після цього робили ставку на свою перемогу. Фактично, це була інвестиція, і тоді "Суми" перемагали, а ставка приносила прибуток. І коли вони не платили арбітрам і поступалися - то грали проти себе, на контору, і робили гроші на цьому. Тобто, ПФК "Суми" заробляли і на своїх поразках і на своїх перемогах", - пояснив він.
У підсумку, "Суми" втратили професійний статус за рішенням КДК ФФУ, але у клуба є ще право на апеляцію.
"В історії українського футболу, в принципі, таких строгих санкцій до клубів не було. Але з огляду на той обсяг договірних матчів, який був зіграний командою за той час, який ми досліджували, він переконав нас у необхідності прийняття саме такого рішення", - говорить відповідальний секретар КДК ФФУ Ігор Грищенко.
Як повідомляв УНН, договірний матч молодіжки "Зорі" намагалися організувати колишні арбітр і футболіст.
Відзначимо, що можливість переслідувати організаторів договірних матчів правоохоронці отримали завдяки так званому "закону Павелко". Він був прийнятий в наприкінці 2015 року ("Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень").
Також нагадаємо, в минулому році Федерація футболу України вперше оголосила відкриту війну договірним матчам. Поліція спільно з ФФУ провела розслідування і хвилю арештів.
У справі МВС за фактом організації матчів з фіксованим результатом - 57 епізодів злочинів, 328 причетних осіб та 35 українських футбольних клубів.
Крім того, Нацполіція, в рамках вказаного кримінального провадження, вручила вже 11 підозр.