МВФ призначив нового представника в Україні
Київ • УНН
КИЇВ. 30 червня. УНН. Новим постійним представником Міжнародного валютного фонду в Україні призначено Ваграма Степаняна. Він змінив на посаді Йосту Люнгмана, який очолював представництво чотири роки. Про це УНН повідомили в представництві МВФ в Україні.
Цитата:
“МВФ призначив Ваграма Степаняна своїм постійним представником в Україні. На цій посаді він замінив Йосту Люнгмана”, - йдеться у повідомленні.
Деталі
За повідомленням представництва МВФ в Україні, Ваграм Степанян приступив до виконання своїх службових обов’язків 28 червня.
Йоста Люнгман повертається до штаб-квартири МВФ після чотирьох років на посаді постійного представника МВФ в Україні.
Довідково
Зміна постійних представників є усталеною практикою ротації персоналу МВФ. Ваграм Степанян, громадянин Вірменії, працює в МВФ з 2008 року.
Співпраця України з МВФ
Рада директорів МВФ у червні 2020 року ухвалила надання Україні 5 млрд доларів на 18 місяців в межах угоди Stand-by. Перший транш за новою програмою обсягом 2,1 млрд дол. Україна отримала вже 12 червня того ж року. Україна сподівалася, що до кінця 2020 року місія МВФ проведе роботу у Києві, щоб дати оцінку підстав для виділення ще одного траншу — здійснивши перегляд програми.
У грудні місія МВФ таки повернулася до України, пропрацювавши три дні в дистанційному форматі — усі заплановані зустрічі, як оцінювалося, пройшли добре.
З 11 січня місія відновила роботу в Україні. Утім, це сталося на тлі “тарифної” кризи і кроків уряду щодо зниження вартості газу для населення на фоні протестів — відхід від ринку газу, на якому наполягав Фонд і який запрацював у 2020 році, і повернення до регулювання ціни, хоч, як запевняли в уряді, не довготривалого. В експертому колі заявляли, що за повідомленнями, у МВФ не з розумінням поставилися до такого кроку.
13 лютого тодішній постійний представник Міжнародного валютного фонду Йоста Люнгман заявив, що місія МВФ завершила роботу в Україні, яка тривала з 11 січня. Обговорення він назвав продуктивним, однак вказав, що потрібен більший прогрес.
У G7 повідомили, що для завершення перегляду програми Міжнародного валютного фонду для України необхідно вжити низку заходів, зокрема це включає реформування Вищої ради правосуддя та заходи енергетичної політики.
Що стосується чергового траншу МВФ, то, за останніми повідомленнями з Офісу Президента, його Україна розраховує отримати до вересня - обсягом 2 млрд доларів. І це було б доречно, адже саме на вересень приходяться пікові виплати України за боргами, на що вказували і в НБУ.
Перед нинішньою програмою у межах співпраці з МВФ для України діяла інша — чотирирічна програма “Механізм розширеного фінансування” (EFF) на 17,5 млрд дол., схвалена у березні 2015 року. Програма EFF, своєю чергою, замінила собою програму Фонду Stand-By, яка була надана Україні 30 квітня 2014 року.