МОЗ розробило рекомендації щодо проведення іспитів для студентів-медиків в умовах карантину
Київ • УНН
КИЇВ. 3 червня. УНН. Міністерство охорони здоров'я України розробило тимчасові рекомендації щодо проведення іспитів для студентів-медиків та інтернів в умовах карантину. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу МОЗ.
“МОЗ України розробило тимчасові рекомендації для організації тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів „Крок“ у період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, — сказано у повідомленні.
Зазначається, що під час іспиту заклад освіти повинен:
— у день іспиту не проводити інші заходи, зокрема лабораторні роботи, контрольні та підсумкові заходи, публічні захисти дисертацій тощо;
— визначити маршрути студентів або інтернів до аудиторії проведення іспиту, щоб забезпечити найменший контакт між групами та уникнути сукупчення людей;
— розмістити банери з нагадуваннями про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю;
— визначити місця розсадки студентів або інтернів в аудиторії відповідно до Плану розташування посадкових місць, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,5 метра один від одного;
— максимальна кількість студентів або інтернів, які одночасно знаходяться в аудиторії для складання іспиту не має перевищувати 50 людей.
Окрім того, заклади освіти у день проведення та під час проведення іспиту забезпечують:
— місця для обробки рук з відповідним вказівником на вході до закладу освіти та аудиторій спиртовмісними антисептиками (з концентрацією понад 60% ізопропілових спиртів та понад 70% етилових спиртів);
— наявність у санітарних кімнатах рідкого мила та одноразових паперових рушників;
— очищення та дезінфекцію поверхонь в аудиторіях та провітрювання аудиторій;
— розміщення на виході із закладу освіти контейнера для використаних засобів індивідуального захисту та серветок з чіткими яскравими відмітками “використані маски”.
Також, на вході до закладу освіти буде проводиться температурний скринінг. Особи, в яких температура тіла понад 37,2 оС або наявні ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до іспиту. До закладу вищої освіти допускаються студенти або інтерни в захисній масці або респіраторі. Заборонений допуск до закладу вищої освіти супроводжуючим, крім тих, що супроводжують студентів або інтернів з інвалідністю.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки попросило Кабінет міністрів посприяти у пошуку соціально відповідальних партнерів, які могли б надати медичні товари для безпечного проведення зовнішнього незалежного оцінювання.