Міжнародні аналітики дають невтішний прогноз для інвесторів українського "Кернел"
Київ • УНН
КИЇВ. 5 серпня. УНН. Прибуток українського агрохолдингу “Кернел” Андрія Веревського буде знижуватися щорічно на 14,3% протягом наступних трьох років. Такий прогноз дають міжнародні аналітики з Simply Wall St, які допомагають інвесторам орієнтуватися в фінансових даних публічних компаній.
Очікується, що зростання виручки “Кернел” (1,9% в рік) буде більш повільним, ніж зростання на польському ринку цінних паперів (7,9% в рік). При цьому рентабельність капіталу “Кернел” прогнозується на низькому рівні через три роки (12%).
Крім того аналітики звертають увагу інвесторів на те, що відношення боргу до власного капіталу “Кернел” (59,8%) вважається високим. Причому за останні п’ять років відношення боргу до капіталу тільки збільшувалася (з 44,9% до 59,8%).
І найголовніше, дивіденди “Кернел” (3,02%) є низькими в порівнянні з 25% найбільших платників дивідендів на польському ринку цінних паперів (5,88%). До того ж недостатньо даних, щоб визначити, чи купили інсайдери більше акцій, ніж вони продали за останні 3 місяці.
Доповнення
Акції “Кернел” торгуються на Варшавській біржі і переживають не найкращі часи. За останні шість місяців котирування впали на 5,13%. Минулого тижня в “Кернел” заявили, що будуть викуповувати з біржі власні акції. За даними експертів, ймовірною причиною якраз і стали негативні тенденції і стабільне падіння ціни.
До речі
Справи у міжнародних судах з Михайлом Стадником створюють ризик дефолту “Кернел”. Однак у Веревського про це не інформують на Варшавській біржі.
Крім того Веревський може втратити олійно-жирові активи. За справу взялася Велика палата Верховного Суду.
Додамо, що крім фінансових, агрохолдинг “Кернел” несе і репутаційні втрати. На компанію Веревського масово скаржаться фермери з різних регіонів України, звинувачуючи в махінаціях.
Але найбільш резонансною стала заява вдови покійного нардепа Валерія Давиденко Людмили про причетність людей Веревського до захоплення їхньої сімейної агрокомпанії “Агродім” в Чернігівській області.
У Веревського звинувачення заперечують, але пояснити навіщо створили клон на компанію Давиденко, з такою ж назвою, але непомітною точкою в кінці (“Агродом.”) — не можуть.