Кулеба про ситуацію з "Північним потоком-2": гра не завершилась, її перевели в овертайм
Київ • УНН
КИЇВ. 22 липня. УНН. Німецько-американську заяву щодо «Північного потоку-2" не варто розцінювати як кінець історії. Гра не завершилась, її перевели в овертайм. Про це під час брифінгу заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає УНН.
Цитата
“Гра вчора не завершилася. З основного часу її перевели в овертайм, але у нас є ще 2 два тайми, а якщо і потрібно, то серія післяматчевих пенальті для того, щоб захистити максимально національні інтереси України. Тому не треба розцінювати німецько-американську заяву як кінець історії. Ще попереду дуже багато речей — сертифікація Північного потоку-2, його страхування, і головне дуже багато питань до того як власне будуть виконуватися ті речі”, — заявив Кулеба.
Доповнення
Газопровід, який повинен з’єднати Росію і Німеччину по дну Балтійського моря, планували добудувати в 2019 році. Однак через санкції США проти виконавців та партнерів проекту його реалізація загальмувалася. Зараз перша нитка труби вже завершена, в “Газпромі” заявляли, що газ пустять вже в цьому році.
У кінці травня президент США Джо Байден заявив, що введення нових санкцій проти “Північного потоку-2” непродуктивно з погляду вибудовування відносин з Європою, до того ж проект вже практично завершено.
У Німеччині застерегли від використання “Північного потоку-2” проти України.
21 липня Сполучені Штати і Німеччина досягли угоди щодо будівництва російського газопроводу “Північний потік-2” в Європу, без введення подальших санкцій США.
США та Німеччина оприлюднили спільну угоду щодо завершення будівництва “Північного потоку-2”, де обіцяють підтримку суверенітету та незалежності України. Документ має назву “Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей”.
Після цього у спільній заяві міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау наголосили, що відмова від спроб зупинити запуск газопроводу “Північний потік-2” створила додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи.