Козак замість Архангела: з'явилось зображення великого герба України, яке Зеленський подав у ВР
Київ • УНН
КИЇВ. 29 червня. УНН. На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроекту про великий Державний герб України, ініціатором якого є Президент Володимир Зеленський. Окрім того, опубліковане зображення герба, яке пропонує затвердити глва держави. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт Верховної Ради.
Деталі
Так, головним елементом державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України) золотого кольору, розміщений на синьому п’ятисторонньому щиті із заокругленими нижніми бічними кутами із золотою облямівкою; над щитом — зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого та пурпурово-золотого намету у вигляді рослинного орнаменту. Щит тримають: з лівого боку — лев (герб Галицько-Волинського князівства), з правого — воїн-козак із рушницею (герб Війська Запорізького).
Під щитом — стрічка із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, під стрічкою — два золоті колоски пшениці, переплетені кетягом калини пурпурового кольору зі стилізованим листям пурпурово-золотого кольору.
Зображення лева та воїна-козака виконані золотим кольором з елементами пурпурового.
Згідно з текстом законопроекту, Великий Державний Герб України обов’язково відтворюється на:
• офіційних символах Президента України;
• Великій Державній Печатці України;
• печатках Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду;
• фасаді будівлі Резиденції Президента України у столиці України — місті Києві;
• фасадах будівель Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду;
• залі засідань Верховної Ради України;
• грошових знаках України за рішенням Національного банку України.
Також зображення великого Державного Герба України може використовуватися фізичними та юридичними особами з дотриманням вимог, встановлених законом.
Великий Державний Герб України не може використовуватися як власна символіка органів державної влади, територіальних громад сіл, селищ, міст, символіка районів і областей та/або елемент такої символіки, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті.
Забороняється відтворення зображення великого Державного Герба України у символіці політичних партій, громадських об’єднань, професійних спілок та їх об’єднань, юридичних та фізичних осіб.
Окрім того, забороняється:
• відтворення зображення великого Державного Герба України у символіці політичних партій, громадських об’єднань, професійних спілок та їх об’єднань, юридичних та фізичних осіб;
• використання або імітування зображення великого Державного Герба України у рекламі, крім соціальної реклами щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності України;
• використання зображення великого Державного Герба України у перевернутому вигляді чи в інший спосіб, що виражає наругу та зневагу до нього;
• розміщення на зображенні великого Державного Герба України написів чи зображень незалежно від способів їх нанесення та змісту.
“Відтворення зображень великого Державного Герба України може бути виконано в кольоровому, монохромному, об’ємному варіантах і допускається у розмірах, що відповідають меті їх застосування, із додержанням пропорцій відповідно до схематичного зображення, наведеного у додатку до цього Закону”, — зазначається в документі.
Додамо
Запропоноване зображення великого герба України нагадує роботу переможця конкурсу ескізів великого Державного Герба України 2007 року.
15 липня 2009 року Кабмін затвердив проєкт Великого Державного Герба України. Він включав зображення Малого Герба у центрі, по боках від нього — фігури лева і запорізького козака, знизу — синьо-жовта стрічка, а зверху — княжа корона. На жаль, у проєкті залишилася низка помилок і неточностей. Тому його так і не було внесено на розгляд Верховної Ради України.
Нагадаємо
У вересні 2020 року Кабінет міністрів схвалив проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України. Конкурс враховував три премії для переможців з найкращими проектами: перша премія — 100 000 грн, друга премія — 50 000 грн, третя премія — 30 000 грн.
У листопаді 2020 го року Міністерство культури та інформаційної політики України обрало переможців конкурсу на ескіз великого Державного Гербу України. Переможним став проект Олексія Кохана, який отримав першу премію.
4 грудня Окружний адміністративний суд міста Києва просили визнати не чинними результат конкурсу “На кращий ескіз великого Державного Герба України”.
Зокрема, ОАСК просили визнати конкурс, проведений Міністерством культури та інформаційної політики, таким, що був проведений з порушенням постанови ВРУ “Про оголошення конкурсу на кращий ескіз Державного Герба України”, а також постанови КМУ, згідно з якою уряд, зокрема, зобов’язав Мінкульт забезпечити суспільне обговорення ескізу.
Нагадаємо, під час урочистого засідання Верховної Ради з нагоди дня Конституції, Володимир Зеленський анонсував про внесення до ВР невідкладного законопроекту про великий Герб України.
Президент зауважив, що за роки незалежності “існує тільки одне не закрите питання” — це єдиний державний символ, який прямо передбачений Конституцією і якого досі не існує. Голова держави також зазначив, що було багато конкурсів та суперечок з цього приводу, та врешті-решт, в цьому питанні “треба поставити крапку”.
Зеленський зазначив, що доповідати законопроект під час пленарного засідання Ради буде перший президент України Леонід Кравчук. Президент також подякував за розробку законопроекту депутатів різних фракцій, зокрема, депутатів 2-го скликання.
Пізніше, 29 червня 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект про “великий Державний герб України”, ініціатором якого є Президент Володимир Зеленський.